close
متخصص ارتودنسی
مرجع خدمات اينترنتي ایران
loading...

مرجع خدمات اينترنتي ایران

آخرين اخبار سهام عدالت بيمه كارگران ساختماني زمان واريز يارانه ها

ثبت نام وام ازدواج
نمونه سوالات استخدام آموزگار ابتدایی 97

این مجموعه شامل عین سوالات سال های گذشته آموزش و پرورش که شامل سوالات عمومی و تخصصی آموزگار دوره ابتدائی که در قالب نمونه سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدائی آموزش و پرورش می باشد.

یقیناً در هر آزمون استخدامی مطالعه سوالات دوره های گذشته و سال های قبل آزمون جهت افزایش شانس قبولی و امادگی داوطلب بسیار موثر خواهد بود ….

+ این بسته سوالات تخصصی و عمومی آموزگار دوره ابندائی وزارت آموزش و پرورش جهت آزمون استخدامی این ارگان حاوی محتویات زیر می باشد :

سوالات تخصصی آموزگار دوره ابتدائی استخدامی آموزش و پرورش سال 89
سوالات عمومی آموزگار دوره ابتدائی استخدامی آموزش و پرورش سال 89 
سوالات عمومی آموزگار دوره ابتدائی استخدامی آموزش و پرورش سال 86 
سوالات عمومی آموزگار دوره ابتدائی استخدامی آموزش و پرورش سال 84

بسته آزمون تخصصی ویژه آزمون امسال برای تصدی شغل آموزگار ابتدایی

+ — با توجه به متن آزمون استخدامی آموزش و پرورش آزمون کتبی آموزگار ابتدایی امسال در دو بخش عمومی و تخصصی خواهد بود که بخش دروس تخصصی آزمون شامل اصول و فلسفه تعلیم و تربیت ، روانشناسی پرورشی ، روانشناسی رشد ، روشها و فنون تدریس ، اندازهگیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی خواهد بود.

+ محتویات نمونه سوالات تخصصی آموزگار ابتدایی : (۱۱۰۰ سوال همراه با جواب)
+ ۲۰۰ نمونه سوال درس اصول و فلسفه تعلیم و تربیت به همراه جواب ( آموزگار ابتدایی ) (مهم)
+ ۲۰۰ نمونه سوال درس روانشناسی پرورشی به همراه جواب ( آموزگار ابتدایی ) (مهم)
+ ۱۲۰ نمونه سوال درس روانشناسی رشد به همراه جواب ( آموزگار ابتدایی ) (مهم)
+ ۲۷۰ نمونه سوال درس روشها و فنون تدریس به همراه جواب ( آموزگار ابتدایی ) (مهم)
+ ۴۱۰ نمونه سوال درس اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی به همراه جواب( آموزگار ابتدایی ) (مهم)

نوع فایل : pdf در قالب فایل فشرده zip با حجم 41.2 مگابیت

قیمت 7000 تومان

دانلود بلافاصله بعد از پرداخت

برای خرید و دانلود بر روی پرداخت آنلاین در زیر کلیک کنید

pardakht-150x50

کتاب امریه خدمت سربازی از صفر تا صد (نگارش ۹۶)

مدیر سایت بازدید : 363 پنجشنبه 09 شهريور 1396 : 20:3 نظرات ()

بنا به درخواست های مکرر کاربران عزیز نگارش سال ۹۶ کتاب امریه خدمت سربازی از صفر تا صد آماده استفاده گردید.

می دانید که مشمولان وظیفه در نیروهای مسلح خدمت می کنند. یعنی: ارتش، سپاه و یا نیروی انتظامی.ولی براساس قوانین و براساس ضوابط خاصی ادارات دولتی هم می توانند از نیروهای وظیفه استفاده کنند. اگر امریه داشته باشید بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و مثل یک کارمند عادی دوره خدمت خود را در اداره ی مربوطه خواهید گذراند.

 گرفتن امریه آسان است اگر به فوت و فن و نحوه اخذ امریه آشنا باشید. در واقع طی مراحل اخذ امریه گذشتن از هفت خان رستم است و شما باید به سلاح تجربه مسلط باشید تا بتوانید در مدتی که فرصت اعزام به خدمت دارید سریعتر یک امریه خدمت برای خودتان دست و پا کنید تا هم در ضمن خدمت بتوانید از اوقات آزاد خود به نحو احسن استفاده کنید و هم از محیط نظامی بدور باشید و از همه مهمتر شرایط را برای استخدام تان در آینده فراهم نمایید.

در این کتاب شما با مراحل اخذ امریه بطور کامل آشنا شده و جواب همه ی پرسشهایتان را دریافت خواهید کرد.

چه بسا افرادی که در دوره امریه پس از پایان خدمت به استخدام همان اداره محل خدمت درآمده و کارمند همان نهاد یا اداره شده اند خدمت سربازی با گرفتن امریه می تواند سکویی برای پرتاپ شما بسوی آینده مطمئن و توام با موفقیت باشد و یا به فرصت سوزی دو ساله  منجر شود.

 

تعداد صفحات: ۷۹ صفحه

 نوع فایل : pdf در قالب فایل zip

قیمت ۷۰۰۰ تومان

دانلود بلافاصله بعد از پرداخت

برای خرید و دانلود بر روی پرداخت آنلاین در زیر کلیک کنید

pardakht-150x50

 

 

عادت هاي پنجگانه اي كه موجب طول عمر مي شوند

مدیر سایت بازدید : 25 سه شنبه 11 ارديبهشت 1397 : 19:13 نظرات ()

مطالعه جدید محققان "دانشگاه هاروارد" (Harvard University) نشان داد افرادی که پنج عادت سالم را در بزرگسالی انجام می‌دهند، ممکن است یک دهه به طول عمر آنها افزوده شود.

 

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، "مایر استامپفر" (Meir Stampfer)، از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد و همکارانش سوابق پزشکی و سبک زندگی 123 هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند تا دریابند که اگر هر یک از افراد پنج عادت سالم داشته باشند، چه مدت بیشتر می‌توانند زندگی کنند.

 

استامپفر و همکارانش پنج عادت سالم را برای داشتن "شاخص توده بدنی"(body mass index) بین 5/18 و 25 شناسایی کردند که این عادت‌ها شامل انجام دادن حداقل 30 دقیقه تمرین متوسط در طول روز، سیگار نکشیدن، پرهیز از نوشیدن الکل، رژیم غذایی کم چرب، مصرف فراوان سبزیجات، میوه ها و غلات کامل است.

 

تاثیر این عادات بر طول عمر و سلامت

محققان دریافتند که این پنج عادت تأثیر چشمگیری بر میانگین امید به زندگی افراد دارد. مردانی که در سن 50 سالگی، این پنج عادت سالم را انجام دادند، امید به زندگی در آنها 12.2 سال افزایش یافت و در میان زنان نیز این عدد به 14 سال رسید. یک سبک زندگی سالم می‌تواند مرگ و میر زودرس را کاهش داده و سبب افزایش طول عمر افراد شود.

 

محققان همچنین دریافتند که هر یک از این پنج عادت سبک زندگی با کاهش مرگ و میر بر اثر دو بیماری سرطان و بیماری قلبی عروقی مرتبط است.

 

این مطالعه نشان داد کسانی که سالم زندگی کرده بودند، احتمال مرگ آنها بر اثر بیماری قلبی 82 درصد و بر اثر سرطان 65 درصد در مقایسه با افرادی که سبک زندگی کمتر سالمی داشتند، کاهش یافت.

 

به رغم مزایای سبک زندگی سالم در طول عمر و سلامت کلی، محققان اظهار داشتند که بسیاری از افراد به این نوع سبک زندگی پایبند نیستند.

 

"فرانک هو" (Frank Hu)، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده هاروارد گفت: این مطالعه بر اهمیت پیروی از عادات شیوه زندگی سالم برای بهبود طول عمر در جمعیت ایالات متحده تاکید دارد. سیاست‌های عمومی باید به مصرف غذای سالم، ساخت محیط اجتماعی برای حمایت و ترویج رژیم غذایی و سبک زندگی سالم بیشتر توجه کنند.

ارتباط دندان های سالم با سلامت قلب

مدیر سایت بازدید : 37 دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 : 8:33 نظرات ()

طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، دندان ها نشانه خوب سلامت قلب هستند.

به گزارش مهر، محققان در مطالعه اخیر مربوط به از دست دادن دندان ها در اواسط زندگی دریافتند افرادی که در طول این آزمایش دو یا تعداد بیشتری از دندان هایشان را از دست داده بودند ۲۳ درصد بیشتر در معرض ریسک بیماری قلبی-عروقی قرار داشتند.

این افزایش ریسک بدون توجه به سایر فاکتورهای پرخطر قلبی-عروقی نظیر فشارخون بالا، کلسترول بالا یا دیابت بود.

دکتر «لو کیویی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تولان نیویورک، در این باره می گوید: «برخی دلایل افزایش این ریسک شامل التهاب، تغییر در مصرف مواد غذایی یا تغییر در ترکیب باکتریایی در دهان یا دستگاه گوارش است.»

به گفته محققان، دهان می تواند نشانه هشداردهنده خوبی باشد. افراد مبتلا به مشکلات دندان و پیرامون لثه، نه تنها سلامت دهان شان در معرض خطر است، بلکه سلامت قلب و عروق خونی شان هم در معرض خطر قرار دارد.

آگهی جذب امریه سرباز معلم برای سال 97

مدیر سایت بازدید : 52 دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 : 8:27 نظرات ()

وزارت آموزش و پرورش شرایط جذب سرباز معلمان برای سال تحصیلی ۹۷ - ۹۸ را اعلام کرد و بر این اساس داوطلبان واجد شرایط که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور باشد ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت آموزش و پرورش بخش‌نامه جذب سرباز معلمان برای سال تحصیلی 97-98 را ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور 98 باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

جذب و به کارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس (برابر طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور) انجام گیرد. اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است براساس اعلام نیاز مناطق واولویت‌های تخصیص نیرو مراحل جذب و به کارگیری سرباز معلمان را انجام دهد.

ضمن تامین بخشی از نیروی مورد نیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و...) خودداری شود.

جذب و به کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است، لذا به کارگیری افراد مذکور در قسمت‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد.

فهرست و مدارک افراد حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله و به صورت روزانه حداکثر تا تاریخ 11 اردیبهشت 97 در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم برای دریافت نظر نهایی حداکثر تا تاریخ 27 اردیبهشت 97 انجام شود.

جهت حفظ سهمیه جذب استان حتی‌المکان اعلام نظر گزینش قبل از اعلام اسامی پذیرفته شدگان به حوزه ستادی انجام شود. بدیهی است پس از ارسال اسامی به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا هیچ‌گونه جذب جدید و جایگزین امکان‌پذیر نخواهد بود.

جذب سرباز معلم صرفا از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در تاریخ 29 اردیبهشت 97 به حوزه ستادی ارسال خواهد شد.

داوطلبان باید هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت، همچنین فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به مسئول ثبت‌نام تحویل دهند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (با تایید اداره کل آموزش و پرورش استان)

مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه 2 سال تمام است بنابراین مشمولین انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این رابطه از متقاضیان تعهد اخذ شود.

ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ اول تیر 97 انجام خواهد شد.

درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته‌اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می‌شوند. بنابراین متقاضیان باید در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.

 


خطر پیشرفت هوش مصنوعی برای آینده بشریت

مدیر سایت بازدید : 39 یکشنبه 19 فروردين 1397 : 11:12 نظرات ()

ایلان ماسک در  مستند جدید آیا می‌توان به کامپیوتر‌ها اعتماد نمود اعلام کرد، حداقل افرادی چون هیتلر و موسولینی نمی‌توانستند تا ابد زندگی کنند، اما اکنون ما در عصر هوش مصنوعی زندگی می‌کنیم و ممکن است دیکتاتور‌هایی جاویدان به وجود آیند و دیگر راه نجاتی نخواهیم داشت!

در این مستند ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلا با کریس پاین به گفتگو نشسته است، کریس فیلمساز فیلم مستند چه کسی خودروی برقی را کشت؟ در سال ۲۰۰۶ است. موضوع این مستند جدید مربوط به خطرات و نکات منفی هوش مصنوعی است و چه کسی بهتر از مهندس ماسک برای مصاحبه که آوازه مخالفت او با هوش مصنوعی در همه‌جا پیچیده است. ماسک در سال ۲۰۱۷ هشدار داد که هوش مصنوعی آغاز‌گر جنگ جهانی سوم خواهد بود. او هوش مصنوعی را بزرگ‌ترین خطری که ما به عنوان تمدن با آن روبرو هستیم خطاب کرد و از دولت آمریکا خواست تا آن را تحت کنترل درآورد. ظاهرا آقای ماسک خبر ندارد خود دولت آمریکا از همه بیشتر به هوش مصنوعی علاقه دارد تا حدی که صدای اعتراض کارکنان گوگل را نیز درآورده است!

 

او در ادامه اعلام کرد که هوش مصنوعی توسط دولت‌های اقتدار‌گرا توسعه یافته است (آمریکا را حساب نمی‌کنه!) و می‌تواند احزاب و رهبران مستقل را از میان بردارد و ظلم دایمی را جانشینش کند. او روسیه را مثال زد که با استفاده از الگوریتم، دموکراسی را تضعیف کرده است و در چین، دولت قصد دارد تا برای کنترل شهروندان، سیستم اعتبار اجتماعی را تا سال ۲۰۲۰ به اجرا درآوردد و به نظر هم نمی‌رسد بخواهد پا پس بکشد.

 

ماسک آنقدر از گسترش هوش مصنوعی وحشت زده است که حاضر شده تمام هزینه کاربران برای تماشای رایگان این مستند از طریق سایت Vimeo، در آخر هفته را از جیب خود بپردازد. او در این رابطه می‌گوید که هوش مصنوعی موضوعی بسیار مهم است و می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های زندگی تاثیرات غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد.

شاید ترس او ناشی از تماشای فیلم ۲۰۰۱: یک اودیسه فضایی استاد کوبریک در کودکی باشد، ما نیز در آی‌تی‌رسان به آقای ایلان ماسک توصیه می‌کنیم به جای Ex Machina فیلم Chappie را مبنای دیدگاه خود قرار دهد، شاید کمی ترسش از پیشرفت تکنولوژی کمتر شود!

لحظه تحويل سال 1397

مدیر سایت بازدید : 220 پنجشنبه 28 دي 1396 : 17:16 نظرات ()

مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران لحظه تحویل سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

بر این اساس لحظه سال تحویل سال ۱۳۹۷ هجری شمسی ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه و ۲۸ ثانیه روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، مقارن با ۲ رجب المرجب ۱۴۳۹ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۸ میلادی است.

اگر لحظه تحویل سال پس از «ظهر نصف‌النهار مرکزی ایران» اتفاق بیفتد، آن روز آخرین روز سال و روز بعد، اول فروردین سال جدید خواهد بود؛ اما اگر تحویل سال قبل از ظهر رخ دهد، آن روز اول فروردین خواهد بود.

اطلاعیه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۷

مدیر سایت بازدید : 222 شنبه 11 آذر 1396 : 22:15 نظرات ()

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ از روز پنج‌شنبه، ۱۶ آذر خبر داد و گفت: زمان ثبت نام تا ۲۲ آذرماه ادامه خواهد داشت.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۷ و همچنین بیست و سومین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور از روز پنج‌شنبه ۱۶ آذرماه منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود و در روز چهارشنبه، ۲۲ آذرماه پایان می‌پذیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تمام متقاضیان ضرورت دارد طی مهلت در نظر گرفته شده، پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: دفترچه راهنمای ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ همزمان با شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت و اطلاعیه تکمیلی این سازمان در خصوص نحوه شرکت در آزمون فوق در روز دوشنبه، ۱۳ آذرماه جاری از طریق سایت سازمان منتشر می‌شود.

دکتر توکلی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۷ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۶ و ۷ اردیبهشت‌ماه ۹۷ برگزار می‌شود.

ثبت‌نام کسر خدمت‌ سربازی 96

مدیر سایت بازدید : 290 شنبه 11 آذر 1396 : 13:57 نظرات ()

ثبت‌نام برای بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به رزمندگی، ایثارگری و آزادگی از امروز در دفاتر پلیس+10 آغاز شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، از امروز تمامی افراد متقاضی بهره مندی از کسرخدمت‌های مربوط به دوران رزمندگی، ایثارگری و آزادگی باید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 و پرداخت 6000 تومان درخواست خود را ثبت کنند.

مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام متقاضیان در حال حاضر یک ماه است و در 10 روز اول جانبازان و ایثارگران باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و پس از آن نیز رزمندگان می‌توانند به این دفاتر مراجعه و ثبت نام کنند.

هفته گذشته سردار ابراهیم کریمی، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگویی تفصیلی با ایسنا جزئیات اجرای این طرح را تشریح کرده و به تمامی سوالات و ابهامات مخاطبان در این زمینه پاسخ داده بود، او اجرای این طرح را براساس بند "د" ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه اعلام کرده و گفته بود که موضوع کسر خدمت و معافیت‌های مربوط به فرزندان ایثارگران مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن و با موافقت ستادکل نیروهای مسلح به ازای هر یک ماه سابقه حضور در جبهه یک ماه کسر خدمت به فرزندان رزمندگان اعطا خواهد شد. همچنین به ازای هر یک درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت نیز یک ماه کسر خدمت به فرزندان جانبازان و آزادگان داده می‌شود

کریمی با بیان اینکه این قانون و نحوه اجرای آن در ستادکل نیروهای مسلح مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: در نهایت مقرر شد تا سالانه 20 هزار نفر امکان بهره مندی از این قانون را داشته باشند. در واقع افرادی که بیشترین اولویت و امتیاز را در هر سال دریافت کنند تا 20 هزار نفر اول می‌توانند از این شرایط بهره مند شوند، اما لازم است تمامی افراد واجد شرایط و حتی افرادی که ممکن است در سال‌های آتی به سن مشمولیت برسند هم در این بازه زمانی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

متن کامل گفت‌وگوی ایسنا با سردار کریمی را که در آن به تمامی سوالات در این زمینه پاسخ داده شده از اینجا بخوانید.

دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت منتشر شد

مدیر سایت بازدید : 352 یکشنبه 28 آبان 1396 : 0:41 نظرات ()

شرکت های تابعه وزارت نفت به منظور تامین نیروی انسانی متعهد و شایسته از محل مجوز استخدامی شماره ۱۱۶۹۲۵۱ مورخ ۲۴/۲/۹۶ سازمان اداری و استخدامی کشور از بین بانوان و آقایان فارغ‌التحصیل برتر مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین فارغ التحصیلان دارای تجارب حرفه ای (حداقل چهار سال سابقه کاری متوالی و مرتبط در مشاغل مورد نظر) از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه،طب صنعتی و گزینش استخدام می‌نمایند.

عنوان گامآزمون فارغ التحصیلان دارای حداقل ۴ سال سابقه کار متوالی و مرتبطآزمون فارغ التحصیلان برتر دانشگاهها
ثبت نام در آزمون ۹۶/۰۸/۲۵ – ۹۶/۰۹/۰۱ ۹۶/۰۸/۲۵ – ۹۶/۰۹/۰۱
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کتبی ۹۶/۱۰/۱۱ ۹۶/۱۰/۱۱
آزمون کتبی ۹۶/۱۰/۱۴ ۹۶/۱۰/۱۵
اعلام نتایج آزمون کتبی متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام خواهد شد
کنترل مدارک متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام خواهد شد
مصاحبه استخدامی متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام خواهد شد
اعلام نتایج نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام خواهد شد

۱- شرایط آگهی استخدام فارغ التحصیلان برتر دانشگاهها در وزارت نفت

۱- مقدمه

شرکتهای تابعه وزارت نفت به منظورتأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در بخشهای مختلف صنعت نفت از بین فارغ التحصیلان برتر مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد (بانوان و آقایان) در رشته های تحصیلی تعیین شده از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه، طب صنعتی و گزینش به تعداد ۱۲۵۰ نفر استخدام می نمایند.

۲- تعاریف

منظور از برخی واژه ها و عبارتهای مندرج در این راهنما به شرح ذیل می باشد:

داوطلب بومی استان: به فردی اطلاق می شود که متولد استان محل خدمت انتخابی باشد، یا دیپلم خود را از استان محل خدمت دریافت کرده باشد و یا همسر وی متولد استان محل خدمت انتخابی باشد.

داوطلب بومی شهرستان: به فردی اطلاق می شود که متولد شهرستان محل خدمت انتخابی باشد، یاا دیاپلم خاود را از شهرستان محل خدمت دریافت کرده باشد و یا همسر وی متولد شهرستان محل خدمت انتخابی باشد.

تبصره ۱ شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج و قم مشمول امتیازات افراد بومی نمی باشند.
تبصره ۲ گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی و محل اخذ آن برای تعیین بومی بودن ملاک نبوده و مورد پذیرش نمی باشد.

فرزند کارکنان صنعت نفت: داوطلبانی که پدر یا مادر آنها براساس اطلاعات موجود در سیستم جامع نیروی انسانی نفت از جمله کارکنان رسمی صنعت نفت (شاغل، بازنشسته، از کار افتاده کلی دائم یا فوت شده) می باشند.

تبصره ۱ فرزندان کارکنان قراردادی/ پیمانکاری و یا هر عنوان دیگر مشمول این تعریف نخواهند بود.
تبصره ۲ فرزندان کارکنان شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی مشمول این تعریف نمی باشند.

سابقه کار معتبر داخل صنعت نفت: مدت زمان کارکرد نیروی انسانی شاغل با شرایط ذیل در ردیف سوابق کاری داخل صنعت نفت محسوب می گردد:

الف نیروهای قراردادی مدت معین دارای سابقه خدمت در برابرپستهای سازمانی شرکتها/ واحدهای تابعاه صنعت نفت – (دارای شماره پرسنلی در سیستم جامع نیروی انسانی)

ب نیروهای قرارداد مدت موقت (مستقیم) در شرکتها/واحدهای تابعه صنعت نفت (دارای شماره پرسنلی در سیستم جامع نیروی انسانی)

ج شاغلین شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد با شرکتها/واحدهای تابعه صنعت نفت در فعالیتهای مستمر و غیر پروژه ای (با پرداخت حق بیمه کامل)

سابقه کار معتبر خارج از صنعت نفت: مدت زمان پرداخت حق بیمه کامل به واسطه کارکرد افراد در هریک از ارگانها یا واحدهای صنفی یا صنعتی کشور که تابعه صنعت نفت نباشد و یا کمتر از ۵۱ درصد سهام آن در مالکیت صنعت نفت باشاد.
همچنین سوابق مربوط به شرکتهایی که زیر مجموعه وزارت نفت بوده و به بخش خصوصی واگذار گردیده اند از تاریخ واگذاری جزو سوابق خارج از صنعت نفت محسوب می گردد.

امتیاز ویژه: امتیازی است که به نسبت درصد معینی از نمره کسب شده داوطلبان واجد شرایط مربوطه به امتیازات ایشان اضافه می گردد (بخش ۸ راهنما)

سهمیه ایثارگران: درصدی از ظرفیت مجوز استخدام که براساس قوانین لازم الاجرا در صنعت نفت به داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران اختصاص می یابد (بخش ۹ راهنما).

گروه پردازشی: مجموعه ای از داوطلبان استخدام در هریک از سهمیه های استخدامی که رشته امتحانی، شهرستان محل خدمت و شرکت انتخابی ایشان یکسان بوده که در رقابت با یکدیگر رتبه بندی می گردند.

پردازش : محاسبه رتبه داوطلبان براساس نمرات مکتسبه و اعمال امتیازات ویژه (درصورت شمول) در مقایسه با سایر داوطلبان مشابه در هریک از گروه های پردازشی.

حدنصاب قبولی: حداقل نمرات مورد نیاز جهت راهیابی داوطلب به فرآیند پردازش نمرات و رتبه بندی در هر یک از مراحل ارزیابی.

نیرو های طرح خدمت نظام (امریه) : داوطلبانی که دوره خدمت سربازی خود را به صورت امریه در شرکت هاای تابعاه صنعت نفت گذرانیده اند.

۳- شرایط عمومی

۱- داشتن تابعیت ایران
۲- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی
۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر
۵- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۶- عدم منع از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضایی و ذی صلاح
۷- دارا بودن «گواهینامه موقت فراغت از تحصیل و یا « دانشنامه پایان تحصیلات» و یا «ارزشنامه مدرک خارجی
»در یکی از مقاطع، رشته ها و گرایش های تحصیلی مورد نیاز
۸- دارا بودن کارت معافیت دائم یا پایان خدمت وظیفه عمومی (داوطلبان ذکور)
۹- عدم اشتغال به صورت رسمی، پیمانی و یا بازخرید خدمت در دستگاههای دولتی در زمان ثبت نام
تذکر: طبق قوانین کشوری دریافت حقوق از دو دستگاه دولتی ممنوع می باشد.
۱۰- عدم اشتغال به صورت پیمانی و رسمی در هر یک از واحدهای تابعه صنعت نفت
۱۱- برخورداری از سلامت جسمی، روانشناختی و اعتقادی

۴- شرایط اختصاصی

فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های تحصیلی مورد نیاز که دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

الف) دانش آموختگان برتر دانشگاه های سراسری

مقطع کارشناسی: دارای رتبه کل کشوری ۴۰۰۰ و کمتر در آزمون سراسری ورودی دانشگاه های دولتی (بدون لحاظ سهمیه در گروه آزمایشی مربوطه) توأم با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۷

مقطع کارشناسی ارشد: دارای رتبه کشوری ۲۰۰ و کمتر در آزمون سراسری ورودی کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی در رشته تحصیلی مربوطه توأم با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۸

تبصره ۱: داوطلبانی که با استفاده از آیین نامه استعدادهای درخشان دانشگاهها بدون شرکت در کنکور سراسری ورودی کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهها پذیرفته و فارغ التحصیل شده اند صرفاَ با شرط حداقل معدل کل فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد ۱۸ حائز شرایط شرکت در آزمون خواهند بود.

تبصره ۲: فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر کشور (شامل دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان، علم و صنعت ایران، علامه طباطبایی، تبریز، خواجه نصیرالدین طوسی و فردوسی مشهد) با تقلیل ۲ نمره در شرط معدل و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت با تقلیل ۱ نمره مجاز به شرکت در آزمون می باشند.

تبصره ۳: فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی در صورت قبولی در آزمون کتبی می بایست در روز کنترل مدارک گواهی رتبه کنکور سراسری از سازمان سنجش آموزش کشور و یا گواهی پذیرش از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان از دانشگاه محل تحصیل خود ارائه نمایند.

تبصره ۴: لازم بذکر است سازوکار و نحوه اخذ گواهی رتبه کنکور سراسری از سازمان سنجش آموزش کشور متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد و درحال حاضر نیاز به انجام اقدامی توسط داوطلب نمی باشد.

ب) دانش آموختگان برتر دانشگاه های آزاد اسلامی

مقطع کارشناسی: نفرات اول تا سوم فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد اسلامی در میان هم ورودی های هر رشته و گرایش تحصیلی توأم با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۸

مقطع کارشناسی ارشد: نفرات اول تا سوم فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد اسلامی در میان هم ورودی های هر رشته و گرایش تحصیلی توأم با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۹

تبصره: فارغ التحصیلان دانشگاههای آزاد اسلامی در صورت قبولی در آزمون کتبی می بایست در روز کنترل مدارک گواهی رتبه فارغ التحصیلی از دانشگاه محل تحصیل خود ارائه نمایند.

ج) دانش آموختگان دانشگاههای خارج کشور

دانش آموختگان دانشگاههای ممتاز (گروه الف): فارغ التحصیلان دانشگاههای ممتاز خارج کشور در مقطع کارشناسی با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۵ و در مقطع کارشناسی ارشد با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۶

دانش آموختگان سایر دانشگاههای خارج از کشور (گروه های ب، ج و د): فارغ التحصیلان سایر دانشگاههای خارج کشور (به غیر از دانشگاههای ممتاز) در مقطع کارشناسی با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۷ و در مقطع کارشناسی ارشد با کسب حداقل معدل کل فارغ التحصیلی ۱۸

تبصره ۱: شرایط فوق صرفاً به استناد معدل مندرج در مدرک تحصیلی معتبر و مالاک استخدام داوطلبان، احراز می گردد.
در صورت عدم درج معدل کل در مدرک فارغ التحصیلی، داوطلب می بایست تا قبل از روز کنترل مدارک نسبت به تهیه ریزنمراتی که به تایید دانشگاه رسیده باشد اقدام نماید. همچنین درخصوص مدارک دانشگاههای خارج کشور که در آنها معدل فارغ التحصیلی برحسب اعدادی غیر از طیف صفر تا بیست می باشد، داوطلب می بایست نسبت به تهیه گواهی تراز معدل خود از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام نماید.
تبصره ۲: جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسران و فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت، رزمندگان، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت که در چارچوب سهمیه های استخدامی ۲۵ درصد و ۵ درصد ایثارگران به استخدام شرکت در می آیند از شمول شرط معدل معاف بوده لیکن این دسته از داوطلبان می بایست شرط رتبه کنکور/رتبه فارغ التحصیلی مخصوص دانش آموختگان برتر دانشگاههای سراسری و آزاد اسلامی (مندرج در بندهای الف و ب فوق) را دارا باشند.
تبصره ۳: با توجه به اینکه تمامی مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای استخدام، تابع مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد لذا در رابطه با حداقل معدل قابل قبول برای آن دسته از ایثارگران که در چارچوب سهمیه های استخدامی ۲۵ درصد و ۵ درصد به استخدام شرکت درآمده و از شمول شرط معدل معاف گردیده اند، می بایست مراتب به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برسد. مشمولان سهمیه ۵ و ۲۵ درصد ایثارگران که صرفاً بر اساس این بند واجد شرایط ثبت نام در آزمون شده اند فقط قادر به انتخاب ازمیان محل های خدمت ایثارگری مربوطه خواهند بود.

۵- رشته ها/گرایشهای تحصیلی مورد نیاز:

کلیه دانش آموختگان برتر مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاههای سراسری، آزاد اسلامی و خارج از کشاور در رشته های تحصیلی مندرج در جدول ذیل که دارای شرایط اختصاصی بخش ۴ باشند مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود:

رشته امتحانیرشته و گراشهای تحصیلی
اقتصاد، اقتصاد انرژی و بازاریابی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
حسابداری مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
حقوق و حقوق تجارت بین الملل مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
زمین شناسی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت اجرایی و MBA گرایش استراتژی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت اجرایی و MBA گرایش بازرگانی و بازاریابی بین الملل مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت اجرایی و MBA گرایش مدیریت توسعه و منابع انسانی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت اجرایی و MBA گرایش مدیریت مالی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مدیریت مالی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی ایمنی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی برق مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی شیمی مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی صنایع مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی عمران مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی کامپیوتر مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی مکانیک مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی مواد مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی نفت اکتشاف مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی نفت بهره برداری مخازن نفت مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی نفت حفاری مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
مهندسی نفت مخازن هیدروکربوری مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون
علوم و فناوری نانو مطابق با مقاطع و کدهای رشته ها و گرایش های تحصیلی مندرج در بخش ۱-۱۷ دفترچه آزمون

*تذکر مهم: فارغ التحصیلان رشته و گرایش های تحصیلی مرتبط با رشته امتحانی اقتصاد و اقتصاد انرژی و علوم و فناوری نانو صرفاً در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.

۶- شرایط سنی

حداقل سن داوطلبان جهت ورود به آزمون ۱۸ سال و حداکثر سن قابل قبول به شرح ذیل می باشد:

مقطع کارشناسی ۳۰ سال (متولدین ۶۶/۰۱/۰۱ و بعد)

مقطع کارشناسی ارشد ۳۴ سال (متولدین ۶۲/۰۱/۰۱ و بعد)

تسهیلات شرایط سنی

۱- مدت زمان خدمت سربازی انجام شده (مندرج در کارت پایان خدمت) به حداکثر سن مجاز داوطلب اضافه می شود.

۲- مدت سابقه کار داوطلبانی که تجربه کاری در واحدهای تابعه صنعت نفت داشته باشند و یا بصورت قرارداد تمام وقات براساس ضوابط مصوب در صنعت نفت شاغل باشند، در صورت پرداخت حق بیمه در مدت سابقه کار، با تشخیص مدیر توسعه منابع انسانی شرکت اصلی و تایید اداره کل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری به حداکثر سن اضافه می گردد.

۳- سابقه کار خارج از صنعت نفت افرادی که دارای تجربه کاری مفید و مرتبط با شغل مورد نیاز می باشند در صورت ارائه مدارک لازم و گواهی پرداخت حق بیمه بابت سوابق مذکور، با تشخیص مدیر توسعه منابع انسانی شرکت اصلی و تایید اداره کل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری تا پنج (۵) سال به حداکثر سن اضافه می گردد.

تبصره: کلیه داوطلبانی که با بهره گیری از بندهای ۲ و ۳ مذکور واجد شرط سنی شناخته شده اند مکلفند نسبت به ارائه مدارک معتبر (از جمله گواهی سابقه کار و گواهی سازمان تأمین اجتماعی) مندرج به شرح جزئیات سوابق کاری اقدام نموده تا با تشخیص مدیر توسعه منابع انسانی شرکتهای اصلی و تأیید اداره کل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری اقدام گردد. بنابراین این افراد می توانند در آزمون شرکت نموده و سابقه کار نفرات مشمول این تبصره به حداکثر سن (۳۰ سال برای مقطع کارشناسی و ۳۴ سال برای مقطع کارشناسی ارشد) اضافه می گردد و پس از برگزاری آزمون نسبت به دریافت مدارک و بررسی صحت آنها اقدام خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم صدور تأییدات لازم افراد مذکور واجد شرایط عمومی استخدامی شناخته نخواهند شد و از فرایند استخدامی حذف می شوند.

۴- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش می باشد. داوطلبان بومی که صرفاً بر اساس این بند واجد شرایط ثبت نام در آزمون شده اند فقط قادر به انتخاب شهرستان های محل خدمت بومی استان خود می باشند و امکان انتخاب سایر استانها را نخواهند داشت.

۵- براساس قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شاهد، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسران و فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت، رزمندگان، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت که در چارچوب سهمیه های استخدامی ۲۵ درصد و ۵ درصد ایثارگران به استخدام شرکت در می آیند مشمول شرط حداکثر سن جهت استخدام نمی گردند . مشمولان سهمیه ۵ و ۲۵ درصد ایثارگران که صرفاً بر اساس این بند واجد شرایط ثبت نام در آزمون شده اند فقط قادر باه انتخااب ازمیان محل های خدمت ایثارگری مربوطه خواهند بود.

در هر حال و تحت هر شرایطی با مراعات تسهیلات فوق نباید سن داوطلبان در مقطع کارشناسی از ۳۵ سال و مقطع کارشناسی ارشد از ۴۰ سال بیشتر باشد.
تبصره: سقف سن مجاز برای مشمولان سهمیه ایثارگران (۵ درصد و ۲۵ درصد) که از شرط حداکثر سن معاف می باشند و در چارچوب سهمیه های استخدامی ۲۵ درصد و ۵ درصد استخدام می گردند به دلیل تکمیل سنوات مورد نیاز برای اعمال مقررات بازنشستگی صنعت نفت، برای آقایان ۵۰ سال و برای بانوان ۴۰ سال خواهد بود.

۷ -ضوابط تحصیلی

مدارک دانشگاهی (گواهینامه موقت فراغت از تحصیل یا دانشنامه پایان تحصیلات یا ارزشنامه مدرک تحصیلی خارجی) افرادی قابل قبول برای شرکت در آزمونهای استخدامی است که از طریق آزمونهای سراسری دانشگاههای دولتی یا آزاد اسلامی موفق به ورود به مراکز آموزش عالی برای دریافت مدرک رسمی شده باشند و یا از لحاظ ارزش علمی و استخدامی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

تبصره ۱: تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان می بایست ۹۶/۱۰/۱۵ و قبل از آن باشد.

تبصره ۲: داوطلبان استخدام بایستی با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده، در آزمونهای استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتی که در هریک از مراحل استخدام مشخص شود فرد دارای مدرک تحصیلی بالاتر با تاریخ اخذ قبل از آزمون بوده، ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام منتفی خواهد شد.

تبصره ۳: هیچ گونه مدرک دیگری اعم از معادل، افتخاری، نامه های صادره از دانشگاه ها مبنی بر لغو معافیت تحصیلی نظام وظیفه و یا غیره بعنوان مدرک تحصیلی معتبر ملاک عمل قرار نمی گیرد.

تبصره ۴ : دانشجویان مقاطع تحصیلی اعلام شده (که تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در مدرک آنها پس از برگزاری آزمون خواهد بود) و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده حق شرکت در آزمون استخدامی را ندارند.

۸ -امتیازات ویژه:

افراد ذکر شده در جدول زیر در صورت شرکت در آزمونهای استخدامی و کسب حد نصاب قبولی از امتیازات ویژه برخوردار خواهند شد. این امتیاز صرفاً برای یکبار در مرحله آزمون کتبی یا در مرحله مصاحبه تخصصی (هر کدام که به نفع داوطلب باشد) به نتیجه امتیازات کسب شده فرد اضافه می شود.

ردیفواجدین شرایط اولویتمیزان امتیاز(درصد از کل امتیاز کسب شده)
۱ فرزندان کارکنان رسمی (شاغل، بازنشسته، از کار افتاده دائم یا فوت شده) صنعت نفت ۲۰ درصد
۲ فرزندان کارکنان رسمی (شاغل، بازنشسته، از کار افتاده دائم یا فوت شده)صنعت نفت دارای سابقه خدمت اشتغال در سمتهای سازمانی طرحهای اقماری یا مناطق گرمسیر (جنوب) یا خانگیران به ازای هرسال سابقه خدمت ۱ درصد تا حداکثر ۳۰ درصد
۳ فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت ۱۵ درصد
۴ افراد بومی شهر ۱۵ درصد
۵ افراد بومی استان ۱۰ درصد
۶ شاغلین شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد با شرکتها/واحدهای تابعه صنعت نفت در فعالیتهای مستمر و غیر پروژه ای به ازای هرسال سابقه خدمت ۲/۵ درصد تا حداکثر ۲۰ درصد
۷ نیروهای قرارداد مدت موقت در شرکتها/واحدهای تابعه صنعت نفت به ازای هرسال سابقه خدمت ۳ درصد تا حداکثر ۳۰ درصد
۸ نیروهای قراردادی مدت معین دارای سابقه خدمت در برابر پستهای سازمانی شرکتها/ واحدهای تابعه صنعت نفت به ازای هرسال سابقه خدمت ۵ درصد تا حداکثر ۴۰ درصد
۹ نیرو های طرح خدمت نظام(امریه) در شرکت ها و واحدهای تابعه صنعت نفت به جزء مدت دوره آموزش نظامی به ازای هر سال ۲/۵ درصد
۱۰ دارندگان مدارج حفظ قرآن کریم وفق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به ازای هر درجه ۴ درصد حداکثر ۲۰ درصد

تذکر ۱ : امتیاز مندرج در ردیف ۲ جدول فوق علاوه بر امتیاز ۲۰ درصدی مربوط به فرزندان کارکنان مندرج در ردیف ۱ قابل احتساب می باشد.
تذکر ۲: امتیاز مندرج در ردیف ۲ جدول به سنوات اشتغال در طرح های اقماری اعم از مناطق گرمسیر و غیرگرمسیر تعلق می گیرد. این امتیاز در خصوص مشمولین اشتغال در طرح های اقماری مناطق گرمسیر جنوب به صورت توامان در طول دوره اقماری مورد محاسبه قرار نمی گیرد.
تذکر ۳ : شرکتها و واحدهای تابعه صنعت نفت که به بخش خصوصی واگذار گردیده اند از تاریخ واگذاری در زمره شرکتهای خارج از صنعت نفت محسوب گردیده و امتیازات ویژه داوطلبان دارای سابقه کار در آن شرکتها/واحدها (برداشت شده ا یران ا ستخدام) صرفاً تا تاریخ واگذاری، به عنوان سابقه کار داخل صنعت نفت، قابل محاسبه خواهد بود.
تذکر ۴: افراد بومی استان/شهرستان در صورتی از امتیاز منظور شده بهره مند خواهند شد که تعهد محضری مبنی بر حداقل ۱۰ (ده) سال خدمت در محل تعیین شده را نیز بسپارند. ملاک عمل درخصوص شرایط بومی، آخرین تقسیمات جغرافیایی کشوری می باشد.
تذکر ۵: مدارک مربوط به حفظ قرآن کریم داوطلبان می بایست مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی باشد تا در اعطای امتیاز مربوطه مورد پذیرش قرار گیرد.
تذکر ۶: سقف مجموع عوامل امتیاز واجدین شرایط جدول فوق حداکثر تا ۱۰۰ درصد کل امتیاز کسب شده لحاظ می گردد.

۹ -سهمیه های ایثارگران

۱-۹ -سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران

۲۵ درصد از ظرفیت جذب مجوز استخدامی به جانبازان و آزادگان ، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان
۲۵ %و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان باالی یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدای بیکار واجد شرایط که دارای
شرط رتبه کنکور سراسری/رتبه فارغ التحصیلی (مندرج در بخش ۴ دفترچه)باشند، اختصاص دارد.

براساس توافقات و هماهنگی های بعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، این دسته از مشمولان می بایست مشابه سایر داوطلبان جهت شرکت در آزمون کتبی ثبت نام نموده و حداکثر ۱۰ اولویت شهرستان و شرکت محل خدمت خود را (در
محل هایی خدمتی که دارای سهمیه جذب ۲۵ درصد ایثارگران باشد) را به عنوان اولویت های ایثارگری (۲۵ درصد) انتخاب
نمایند. نمرات این دسته از داوطلبان در گروه های پردازشی اختصاصی سهمیه ۲۵ درصد(صرفاً در مقایسه و رقابت با سایر
مشمولان سهمیه یاد شده) مورد پردازش قرار گرفته و نفرات برگزیده آزمون کتبی براساس عملکرد آزمونی ایشان با اعمال امتیازت خاص ایثارگری به تعداد ۲ برابر سهمیه تخصیصی انتخاب و به سایر مراحل ارزیابی راه پیدا می کنند. داوطلبان
پذیرفته شده نهایی نیز بر اساس بند ۱۰ این دفترچه به تعداد سهمیه تخصیصی به این دسته از مشمولان، مشخص و به
واحدهای دارنده مجوز معرفی می شوند. الزام بذکر است برای مشموالن سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران کسب حدنصاب نمرات
الزامی نمی باشد.

تبصره ۱ –در فرایند جذب و استخدام مشمولان سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، اولویت استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات
جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت خواهد پذیرفت. اولویت استخدامی در بین این مشمولان به ترتیب
با جانبازان، آزادگان، فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر (براساس درصد جانبازی) و فرزندان آزادگان با یک
سال اسارت و بیشتر می باشد و در صورت عدم تکمیل سهمیه از بین ایثارگران فوق الذکر مانده سهمیه قابل تسری به سایر
ایثارگران مشمول سهمیه یاد شده (به ترتیب به همسر شهید، همسر جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسر آزادگان با یک سال
اسارت و بیشتر، خواهر و برادر شهید) خواهد بود.

تبصره ۲ :با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران سهمیه استخدامی مربوط به ایثارگران (۲۵
درصد) در دفترچه راهنمای آزمون مشخص و از سهمیه آزاد مجزا گردیده و ایثارگران برای بهره مندی از این سهمیه
بایستی در سیستم سجایا دارای وضعیت شغلی بیکار باشند.

۲-۹ -سهمیه ۵ درصدی ایثارگران

۵ درصد از مجوز استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان با کمتر از یک سال اسارت که دارای شرط رتبه کنکور سراسری/رتبه فارغ التحصیلی (مندرج در بخش ۴ دفترچه) باشند، از طریق شرکت در آزمون استخدامی اختصاص می یابد. این دسته از داوطلبان نیز در صورت واجد شرایط بودن می بایست حداکثر ۱۰ اولویت شهرستان و شرکت محل خدمت خود را (در محل خدمت هایی که دارای سهمیه جذب ۵ درصد ایثارگران باشد) در فرم ثبت نام به عنوان اولویت های ایثارگری (۵ درصد) انتخاب نمایند.

تذکر ۱ :خدمت داوطلبانه در جبهه شامل بسیجیان ، جهادگران و نیروهای مردمی رزمنده، کارکنان شاغل و بازنشستگان دستگاههای اجرایی، سازمانها، نهادها و شرکت ها و موسسات دولتی یا تحت پوشش قانون کار و مقررات تامین اجتماعی و قوانین خاص، صاحبان شغل آزاد در شرکتها و موسسات خصوصی، صنوف آزاد و افراد بدون شغل (دانشجویان، دانش آموزان و افراد فاقد کار) بوده که از طریق بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی به مناطق جنگی، عملیاتی و امنیتی اعزام شده اند. تاییدیه مدت حضور در مناطق مذکور حسب مورد با معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاونت توسعه و منابع وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

تذکر ۲ :ایثارگران وخانواده محترم ایشان که متقاضی استفاده از سهمیه های فوق الذکر می باشند ضروریست قبل از ثبت نام با بررسی جدول نیازهای استخدامی از وجود این سهمیه ها در رشته تحصیلی و شهرستان مورد نظر خود اطمینان پیدا کرده و سپس اقدام نمایند.
تذکر ۳ :کلیه ایثارگران یاد شده صرفاً مشمول بهره مندی از یکی از سهمیه های فوق (۲۵ درصد یا ۵ درصد) می باشند.
تذکر ۴ :مشمولان بندهای ۹-۱ و ۹-۲ (سهمیه های ۵ درصد و ۲۵ درصد ایثارگران) می بایست همانند سایر داوطلبان شرط رتبه کنکور سراسری/رتبه فارغ التحصیلی (مندرج در بخش ۴ دفترچه) را دارا باشند.
تذکر ۵ :به کلیه ایثارگران بیکار مشمول سهمیه استخدامی ۲۵ درصد ایثارگران توصیه می شود برای حصول اطمینان از چگونگی امکان بهره مندی خود از سهمیه استخدامی مذکور، قبل از ثبت نام با مراجعه به سایت ایثار و یا در صورت نیاز به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل پرونده، نسبت به مشخص شدن وضعیت شغلی خود و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمایند.
تذکر ۶ :لازم بذکر است تنها ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی ۲۵ درصد بهره مند شوند که وضعیت شغلی آنان در فرایند ثبت نام و برگزاری این آزمون استخدامی در سیستم سجایا “بیکار” ثبت شده باشد و دانشجو هم نباشند. بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق مسئولیت آن بعهده ایثارگر خواهد بود.

۱۰-مراحل ارزیابی

۱-۱۰-آزمون کتبی

هدف از این مرحله، تعیین سطح معلومات عمومی، پایه، دانش فنی، هوش و توانمندیهای ذهنی متقاضیان استخدام می باشد. این آزمون مشتمل بر دروس عمومی (ادبیات فارسی و آیین نگارش، زبان انگلیسی، کامپیوتر، هوش و توانمندیهای ذهنی) و دروس تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی می باشد.

 

تبصره ۱: ضریب دروس ادبیات فارسی و زبان انگلیسی (۱) و هوش و توانمندی های ذهنی و کامپیوتر (۲) خواهد بود.
تبصره ۲: امتیاز کل آزمون کتبی با احتساب ضریب ۴۰ درصد برای امتیاز دروس عمومی و ۶۰ درصد برای امتیاز دروس تخصصی محاسبه می گردد.
تبصره ۳: برای ورود به مرحله پردازش نمرات، کسب حدنصاب تعیین شده برای آزمون کتبی الزامی می باشد.
تبصره ۴: جهت اطلاع از دروس تخصصی آزمون کتبی به بخش ۱۵ دفترچه راهنما مراجعه نمایید

آزمون کتبی فارغ التحصیلان برتر دانشگاهها در روز جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۱۵ بصورت همزمان در حوزه های تعیین شده برگزار خواهد گردید.

۲-۱۰ مصاحبه

مصاحبه از دو بخش تخصصی و ارزیابی روانشناختی تشکیل شده است که هدف از بخش تخصصی مصاحبه، بررسی سوابق، فعالیتها و تجارب کاری پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی و ارزیابی توانمندی ها، قابلیتها و مهارتهای ایشان می باشد. مصاحبه کنندگان از مدیران، سرپرستان یا کارشناسان شرکت های تابعه وزارت نفت خواهند بود. در بخش روانشناختی مصاحبه، داوطلب از بعد سازگاری روانشناختی، چگونگی تعاملات و مهارتهای اجتماعی و مهارتهای مقابله ای ارزیابی می گردد.
تبصره- مجموع امتیازات بخش مصاحبه ۱۰۰ خواهد بود و کسب حداقل ۴۰ درصد امتیاز مرحله مصاحبه جهت راهیابی داوطلب به فرایند پردازش نمرات الزامی و امتیاز کمتر از آن به منزله عدم پذیرش نهایی متقاضی می باشد. شایان ذکر است کسب حدنصاب در این مرحله به منزله پذیرش نبوده و وضعیت نهایی فرد بر اساس نمرات آزمون کتبی، مصاحبه، امتیازات ویژه و در رقابت با سایر داوطلبان مشابه و تعداد نیاز استخدامی تعیین خواهد شد.

۱۱- تعیین پذیرفته شدگان

۱-۱۱- آزمون کتبی

شرط لازم جهت ورود داوطلبان به فرآیند پردازش نمرات آزمون کتبی کسب حدنصاب تعیین شده برای نمره کل آزمون کتبی در هر یک از گروه های پردازشی می باشد. پس از تعیین حدنصاب آزمون در هر رشته تحصیلی، داوطلبان فاقد حدنصاب، از ادامه فرآیند حذف خواهند شد. درصورت کسب حد نصاب توسط داوطلب، نمره کل وی با ارزش وزنی ۴۰ درصد برای دروس عمومی و ۶۰ درصد برای دروس تخصصی درهر رشته تحصیلی محاسبه گردیده که این امتیاز مبنای رتبه بندی داوطلب در محل های خدمت انتخابی قرار میگیرد.

تذکر: کسب حدنصاب آزمون کتبی به هیچ عنوان به منزله پذیرش داوطلب نبوده و وضعیت قبولی هر فرد با توجه به رتبه کسب شده در مقایسه با سایر داوطلبان مشابه و براساس دو برابر نیاز در هر محل خدمت انتخابی داوطلب می باشد.

۲-۱۱ – پذیرفته شدگان نهایی

شرط ورود به مرحله پردازش نهایی نمرات کسب حد نصاب الزم در مصاحبه می باشد. نمرات نهایی براساس جمع امتیازات در مرحله آزمون کتبی و مصاحبه (با وزن ۷۰ درصد برای آزمون کتبی و ۳۰ درصد برای مصاحبه) با درنظر گرفتن امتیازات ویژه محاسبه خواهد شد. پذیرفته شدگان نهایی به ترتیب اولویت بالاترین امتیاز و با توجه به تعداد نیاز در هر یک از گروه های پردازشی تعیین و جهت طی مراحل طب صنعتی و گزینش معرفی خواهند شد.
تذکر ۱: در صورت تساوی نمرات مکتسبه داوطلبان، اولویت به ترتیب با شاغلین قراردادی، بومی شهرستان و سپس بومی استان می باشد.
تذکر ۲ :کسب حدنصاب مرحله مصاحبه به منزله قبولی نهایی داوطلب نبوده و وضعیت نهایی داوطلب با توجه به جمع امتیازات در مرحله آزمون کتبی و مصاحبه (با وزن ۷۰ درصد برای آزمون کتبی و ۳۰ درصد برای مصاحبه) با درنظر گرفتن امتیازات ویژه و در رقابت با سایر داوطلبان و تعداد نیاز استخدامی تعیین خواهد شد.

برای مطالعه شرایط تکمیلی شامل راهنمای ثبت نام، برای دانلود دفترچه فارغ التحصیلان دارای حداقل چهار سال سابقه کار اینجا کلیک نماییداستانها و تعداد نیروی مورد نیاز،مواد آزمون تخصصی،لیست دانشگاههای مورد پذیرش و …. لطفا فایل شرایط را دانلود و مطالعه نمایید

برای دانلود دفترچه آزمون فارغ التحصیلان برتر دانشگاهها اینجا کلیک نمایید

 

۲- شرایط آگهی استخدام فارغ التحصیلان دارای حداقل چهار سال سابقه کار در وزارت نفت

شرکت های تابعه وزارت نفت به منظورتأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در بخشهای مختلف صنعت نفت از بین فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد (بانوان و آقایان) در رشته های تحصیلی تعیین شده، که دارای سابقه کار متوالی و مرتبط حداقل ۴ سال تا تاریخ ۱۴/۱۰/۹۶(تاریخ شروع بکار ۱۴/۱۰/۹۲ و قبل از آن) در مشاغل مورد نظر در صنایع نفت و دیگر صنایع مشابه (صنایع فولاد، ذوب فلزات و برق) با پرداخت حق بیمه مستمر و کامل باشند، از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه، طب صنعتی و گزینش به تعداد ۱۰۵۰ نفر استخدام می نمایند.

برای مطالعه شرایط تکمیلی شامل راهنمای ثبت نام، استانها و تعداد نیروی مورد نیاز،مواد آزمون تخصصی،لیست دانشگاههای مورد پذیرش و …. لطفا فایل شرایط را دانلود و مطالعه نمایید

برای دانلود دفترچه فارغ التحصیلان دارای حداقل چهار سال سابقه کار اینجا کلیک نمایید

شروع ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مدیر سایت بازدید : 422 یکشنبه 28 آبان 1396 : 0:32 نظرات ()

مقدمه :

با حمد و سپاس و درگاه ایزد منان، در راستای تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز و فراهم نمودن شرایط مناسب و متناسب برای داوطلبان استخدام، دانشگاهها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در نظر دارد برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز شماره ۱۳۶۸۳۹۹ مورخ ۹۶/۰۶/۰۷ سازمان اداری استخدامی کشور، افراد واجد شرایط را از طریق امتحان کتبی (در حیطه های عمومی و تخصصی) و حسب مورد مصاحبه استخدامی برای رشته های شغلی مشخص شده و شرح شرایط و ضوابط زیر و صورت پیمانی استخدام نمایند.

۱-تعاریف

مفاهیم برخی از اصطلاح هایی که در این دفترچه به کار رفته است به شرح زیر می باشد :
۱-۱- دانشجو : به شخصی اطلاق می شود که دریکی از دانشکاه ها و موسسه های آموزش عالی اعم از دولتی آزاد، غیر انتفاعی ، پیام نور ، جامعه علمی کاربردی و…. پذیرفته و ثبت نام شده باشد
۲-۱- انصراف دانشجو : منظور ، داوطلبی است که قبلا در یکی از دانشگاه ها و موسسات عالی اعم از دولتی و غیر دولتی پذیرفته شده باشد و برابر آیین نامه های آموزشی مربوطه نسبت به انصراف قطعی ار تحصیل اقدام و کاربرگ مربوطه را در هنگام بررسی مدارک به دانشگاه مورد تقاضا برای استخدام تحویل داده باشد
۳-۱- دانشگاه : به دانشگاه ها یا دانشکده های مستقل علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاق می شود که با توجه به اهداف و برنامه های آتی خود نسبت به رفع نیازهای نیروی انسانی مراکز بهداشتی ، مراکر درمانی و بیمارستان ها و سایر واحد های تابعه خود ، اقدام به استخدام می نماید (مطابق جداول شغل محل های صفحات ۲۶۹-۲۵)
۴-۱- دستگاه های اجرایی : کلیه وزارتخانه ها ، موسسات دولتی ، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی ، شرکت های دولتی و کلیه دستگا ه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران ، سازمان تامین اجتماعی ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، بانک مرکزی ، بانک ها و بیمه دولتی ، دستگا های اجرایی نامیده می شوند
۵-۱- آیین نامه اداری و استخدامی : منظور ، آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی مصوب هیات امنا دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می باشد که به استناد بند (ب) ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی تدوین گردیده است
۶-۱- داوطلب قراردادی کار معین : به شخصی اطلاق می شود که در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور و یا سایر واحد های تابعه وزارت بهداشت در قالب قرار داد انجام کار معین (موضوع تبصره ۵ ماده ۳۱ آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و یا تبصره ۶ ماده ۳۱ آیین نامه مذکور ) اشتغال داشته باشد.
۷-۱- داوطلب قرارداد کارگری : به شخصی اطلاق می شود که در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا سایر واحد های تابعه وزارت بهداشت در قالب قرارداد ، مشاغل کارگری (موضوع ماده ۳۲ آیین نامه مذکور ) اشتغال داشته باشد
۸ -۱- داوطلب شرکتی : به شخصی اطلاق می شود که از طریق یکی از شرکت های تامین نیرو طرف قرارداد دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا سایر واحد های تابعه وزارت بهداشت به صورت شرکتی (موضوع تبصره ماده ۲۲ آیین نامه مذکور )اشتغال داشته باشد
۹-۱ – ایثارگران سهمیه ۲۵ درصد : به استناد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، مشمولین عبارتند از : جانبازان ، آزاداگان ، همسر و فرزندان شهدا ، همسر و فرزندان جانباز بیست و پنج درصد و بالاتر ، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یکسال اسارت و خواهر و برادر شهید می باشند
۱۰-۱- ایثارگران سهمیه ۵ درصد : به استناد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، مشمولین عبارتند از : رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت می باشند.
۱۱-۱- داوطلب معلول عادی : معلولینی که طبق قانون جامع حمایت از معلولان ، با ارائه معرفی نامه از بهزیستی به عنوان معلول عادی قلمداد شوند
۱۲-۱- داوطلب آزاد : به شخصی اطلاق می شود که در زمان ثبت نام ، مشمول سهمیه ایثارگران و سهمیه معلولین عادی نباشد

شرایط پذیرش داوطلبان:

۲-۱ -شرایط عمومی استخدام

۱ .داشتن تابعیت ایران
۲ .تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳ .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴ .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان)
۵ .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
۶ .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۷ .داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که برای آن استخدام میشوند (طبق نظر کمیسیون پزشکی یا گروه طب کار دانشگاه و شرکت های طب کار دارای مجوز قانونی)

تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون استخدامی نیستند عبارتند از:
۱ -مستخدمین رسمی، ثابت و رسمی دستگاههای اجرایی و یا بازنشسته و باز خریدخدمت آن ها
۲- انفصال شدگان از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه دانشگاه/ دانشکده و سایر دستگاه ها و موسسات دولتی
۳- افرادی که به موجب آراء مراجع قضائی و ذی صلاح، از خدمت دولتی منع شده باشند.
۴- افرادی که تعهد خدمت به سایر سازمان ها، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر نام است دارند.
۵- دارندگان مدرک تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده
۶- دانشجویان (چه در مقاطع تحصیلی اعلام شده و چه در مقاطع بالاتر از مقطع تحصیلی آگهی شده اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با مدرک تحصیلی درج شده در شرایط احراز آگهی)
تبصره- دانشجویانی که نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نموده اند و کاربرگ مربوطه را در هنگام بررسی مدارک به دانشگاه مورد تقاضا برای استخدام تحویل دهند، از ممنوعیت این بند معاف می شوند.
۷- دارندگان مدرک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مندرج در آگهی (مدرک مرتبط با شغل آگهی شده)
تبصره- در صورتی که داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر غیرمرتبط با مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد حسب نظر دانشگاه مربوطه ملزم به ارائه تعهدنامه محصری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور جکم استخدامی خواهد بود .
لازم به ذکر است در صورت شرکت هر یک از مشمولین بندهای مذکور در هر یک از مراحل آزمون استخدامی که یکی از موارد فوق محرز گردد از انجام مراحل بعدی محروم و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بالااثر میگردد.

۲-۲- شرایط اختصاصی استخدام

۱-۲-۲- شرایط سنی داوطلبان

داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۶ سال سن تمام برای دارندگان دیپلم بهیاری (متولدین ۱۳۷۰/۰۸/۲۵ به بعد)، ۳۵ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی (متولدین ۱۳۶۱/۰۸/۲۵به بعد)، ۴۰ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد (متولدین ۱۳۵۶/۰۸/۲۵به بعد) و ۴۵ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری و بالاتر (متولدین ۱۳۵۱/۰۸/۲۵به بعد)

تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (دارندگان گواهی از معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفین یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا معاونت توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی و یا ستاد مشترک نیروهای مسلح (در خصوص کارکنان پایور نیروهای مسلح و نیروهای وظیفه)) از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال
پ) رزمندگان دارای کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه
ت) سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان ۵ سال
ث) سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) حداکثر به میزان ۱۵ سال (طبق سابقه بیمه)
ج) سنوات شرکتی داوطلبان شرکتی شاغل بصورت غیرمستقیم و از طریق شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خدمت اشتغال دارند، حداکثر به میزان ۱۵ سال (طبق سابقه بیمه)
چ) سنوات قراردادی یا شرکتی داوطلبانی که بصورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد آن ها به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ آزمون با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان ۵ سال (طبق سابقه بیمه)
ح) داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسای موظف (اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق

خ) مدت خدمت سربازی انجام شده

۲-۲-۲- ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان

الف) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح “اجباری” می بایست دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.

تبصره ۱- مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های “اجباری” که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک دانشگاه می باشند می توانند صرفا در آزمون های استخدامی همان دانشگاه شرکت نمایند.
تبصره ۲- در خصوص داوطلبانی که به اسناد بخشنامه شماره ۱۰۰/۸۵۴ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۶ وزارت متبوع، نسبت به تمدید طرح آن اقدام شده است. همچنین داوطلبانی که به استناد بند ۱ بخشنامه شماره ۲۰۹/۱۵۹۱/د مورخ ۱۳۹۲/۰۵/۲۳ متقاضی انجام خدمات قانونی بدون احتساب ضریب منطقه خدمتی باشند در مدت باقیمانده تا سقف قانونی، نیازی به ارائه گواهی پایان طرح ندارند و گواهی اشتغال به طرح برای اینگونه افراد کفایت می نماید. ضمناً مشمولین مذکور می توانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.
تبصره ۳- “مشمولین تهدات ضریب k” در صورتی که در مناطق محروم دارای ضریب ۳/۵ (سه پنجم) و ۳,۵/۵ (سه و نیم پنجم) مشغول به خدمت باشند می توانند در آزمون استخدامی همان دانشگاه (صرفا برای همان منطقه محل خدمت) شرکت نمایند. سایر مشمولین تعهدات ضریب k در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر رشته- محل) می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر ۳ ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه (۳) ماه از تاریخ آخرین روز ثبت نام می باشد).
ب) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح “اختیاری” که طرح خود را در موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میگذرانند در صورتی میتوانند در آزمون استخدامی دانشگاه شرکت نمایند که موافقت “انصراف از طرح ” دانشگاه محل گذراندن طرح را ارائه نمایند.

۳-۲-۲- شرایط اختصاصی و ضوابط پذیرش رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی:

در خصوص مشاغل “کارشناس فوریت های پزشکی”، “کاردان فوریت های پزشکی”، “کارشناس ارتباطات و عملیات (پزشکی)” و اپراتور ۱۱۵ علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

۱- داشتن سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری های مزمن، واگیر و صعب العلاج مانند دیابت، فشار خون، آسم، نارسایی کلیه، بیماری های پیشرفته قلبی و مانند این ها
۲- نداشتن صرع و هرگونه بیماری اعصاب و روان
۳- نداشتن تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اسکلی بخصوص اندام ها (که مغایر با توان فیزیکی پرسنل در ارائه خدمت طبق شرح وظایف سازمانی باشد).
۴- داشتن قدرت تلکم طبیعی زبان (نداشتن لکنت زبان)
۵- داشتن قدرت بینایی و شنوایی کامل
در خصوص رشته های شغلی “کارشناس فوریت های پزشکی” و “کاردان فوریت های پزشکی” علاوه بر شرایط مندرج در بند قبلی برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:
۱- دارای قد ۱۶۵ سانتی متر و بالاتر
۲- دارای شاخص توده بدنی BMI (index body mass) کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۱۹
تبصره: افرادی که BMI آن ها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام تست بیوالکتریک امپدانس معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن ها طبق جداول دستورالعمل صورت می گیرد.
تذکر: اندازه گیری قد و BMI اولین مرحله از مصاحبه می باشد و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز ننماید، از انجام سایر مراحل مصاحبه (تست آمادگی جسمانی، آزمایشات پاراکلینیک و …) باز می ماند.
۳- دارای گواهینامه رانندگی با آمبولانس (ب ۲) یا پایه دوم
تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه (ب ۱) چنانچه فاقد گواهینامه مذکور باشند در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه (ب ۲) یا پایه دوم را تا پایان یک سال از زمان مصاحبه ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد.
۴- داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسانی سریع و صحیح (بدین منظور از حداکثر (۳) سه برابر داوطلبان واجد شرایط به ترتیب نمره فضلی و پس از اعمال اولویت ها و امتیازات کسب شده در آزمون کتبی، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).
نکته: اولویت پذیرش در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی در شرایط برابر با فارغ التحصیلان رشته های فوریت های پزشکی است.

۳- مدارک مورد نیاز در هنگام ثبت‌نام:

صرفاً داوطلبامی میتوانند در این آزمون ثبت نام نمایند که در زمان ثبت نام دارای مدارک ذیل باشند:

۱-مدرک و مقطع تحصیلی مندرج در شرایط احراز مشاغل ذکر شده در آگهی
۲-کارت ملی
۳-شناسنامه عکسدار
۴-کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه آقایان)
۵-مدارک دال بر ایثارگری (ویژه داوطلبان ایثارگر)
۶-مدارک دال بر معلولیت عادی (ارائه گواهی معلولیت از سازمان بهزیستی)
۷-مدارک دال بر بومی بودن (حسب مورد بر اساس هر یک از موارد هشتگانه ذکر شده در بند «پ» «امتیازات و سهمیه‌های قانونی»)
۸-نامه گواهی اشتغال از دانشگاه محل خدمت به همراه فرم خلاصه سوابق یا احکام قراردادی ویژه شاغلین قراردادی کار معین (برای محاسبه امتیاز شاغلین قراردادی)
۹-لیست سوابق بیمه ممهور به مهر سازمان تامین اجتماعی به همراه گواهی مدت کارکرد مرتبط با شغل مورد تقاضا با ذکر تاریخ شروع و پایان از واحد محل خدمت ویژه شاغلین شرکتی تخصصی (برای محاسبه امتیاز شاغلین شرکتی)
۱۰-گواهی «پایان طرح» و یا «معافیت» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته‌های «اجباری»
۱۱-حکم شروع به طرح برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که در حال گذراندن طرح اجباری در واحدهای تابعه دانشگاه مورد تقاضا می‌باشند (با تاریخ حداکثر تا پایان مهلت ثبت‌نام)
۱۲-گواهی «اشتغال به طرح» برای مشمولین ضریب K که در حال گذراندن طرح اجباری در واحدهای تابعه همان دانشگاه می‌باشند. (با رعایت شرایط مندرج در تبصره ۳ بند ۲ “ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان”)
۱۳-گواهی «اشتغال به طرح» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که طرح خود را به استناد بخشنامه شماره ۱۰۰/۸۵۴ مورخ ۹۳/۷/۱۶ تمدید نموده‌اند.
۱۴-گواهی مبنی بر موافقت با «انصراف از طرح» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته‌های «اختیاری» که طرح خود را در سایر موسسات تابعه وزارت متبوع (غیر از محل جغرافیایی خدمت) می‌گذرانند.

تذکر مهم در خصوص مدارک مورد نیاز:

با توجه به اینکه مدارک متقاضیان، پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی توسط دانشگاه استخدام‌کننده بررسی خواهد شد، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان (به ویژه مدارک ایثارگری، بومی‌بودن، گواهی اشتغال به کار و معلولیت عادی) مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشـد، هـیچگونـه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد، و در هر مرحله از آزمون، اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی و حتـی درصـورت پـذیرش نهایی، امتیاز، اولویت یا سهمیه مربوطه از داوطلب سلب خواهد شد و داوطلب حق هیچ‌گونه اعتراضی ندارد، ضمناً در صورت نیاز، مدارک از مراجع ذیربط استعلام خواهد گردید و تطبیق اولیه انجام شده، ملاک قطعی بر اصالت مدارک نخواهد بود.

۴- ثبت‌نام:

۱-۴- اقدامات مورد نیاز برای ثبت‌نام اینترنتی

۱-تکمیل فرم ثبت‌نام اینترنتی (تقاضانامه ثبت‌نام)
۲-ارسال فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را بر اساس شرایط ذیل آماده و از طریق سامانه آزمون ارسال نماید:
-عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).
-عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
-اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰×۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل باشد.
-تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
-عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
-حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد.
-حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
-حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تذکر: اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی‌باشد و داوطلب لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تذکر مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود، رخ داده است، تأکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۲-۴- تاریخ و پرداخت وجه ثبت نام:

ثبت نام بصورت اینترنتی از روز پنجشنبه مورخ  ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ لغایت چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان واجد شرایط می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۳۳۵/۰۰۰ (سیصد و سی و پنج هزار) ریال بصورت الکترونیکی و یا کارت های بانکی متصل به شبکه های شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند که مبلغ ۵/۰۰۰ (پنج هزار) ریال از هزینه ثبت نام به خدمات پیامکی اختصاص دارد.

-لازم به توضیح است مدت زمان تعیین شده تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

-متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.

-به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

۳-۴- نحوه تکمیل تقاضانه ثبت نام

۱ – در ردیف های ۱و۲ و ۳ : داوطلب باید در محل مورد نظر نام ، نام خانوادگی (فامیلی ) و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطور کامل و خوانا وارد نماید (از بکار بردن مد ، تشدید ، الف محذوف یا همزه خودداری شود)
۲ – در ردیف ۴ : داوطلب باید کد ملی خود را که ده رقمی باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید . ضمنا داوطلبانی که تاکنون موفق با اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کد ملی خود با شماره تلفن ۶۶۷۲۹۵۹۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.
۳ – در ردیف ۵: داوطلب باید بر حسب اینکه زن یا مرد می باشد منحصرا مربع مربوط را علامتگذاری نماید
۴ – در ردیف ۶: داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف ، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید
۵- در ردیف ۷: داوطلب باید تاریخ تولد خود را به صورت سال ، ماه و روز در محل مربوط درج نماید (ملاک محاسبه اولین روز ثبت نام می باشد مطابق شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام)
۶ – در ردیف ۸ : داوطلب باید بر حسب اینکه مجرد یا متاهل می باشد مربع مربوط را علامتگذاری نماید
۷ – در ردیف ۹و ۱۰ : داوطلب باید کد استان و شهرستان محل تولد خود را با توجه به جدول شماره ۲ مندرج در صفحه ۲۳ مشخص و در این محل درج نماید
۸- در ردیف ۱۱ : داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از مربع ، دین خود را مشخص نماید
۹ – در ردیف ۱۲ : داوطلبان مرد باید وضعیت نطام وظیفه خود را با علامتگذاری در مربع مربوطه مشخص نمایند(ملاک محاسبه تاریخ پایان خدمت یا معافیت دائم آخرین روز مهلت ثبت نام ۱۳۹۶/۹/۱ می باشد
۱۰ – در ردیف ۱۳ : داوطلبان چپ دست می بایست این مربع را علامتگذاری نمایند
۱۱- در ردیف ۱۴ : داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگری ، باید خود را حسب مورد در بندهای ۱۴-۱ و ۱۴-۲ و ۱۴-۳ علامتگذاری نماید
۱۲ – در ردیف ۱۵ : در این بند دواطلبانی که قبلا در یکی از دستگاه های دولتی به صورت تمام وقت شاغل بوده اند تکمیل گردد
۱۳ – ردیف ۱۶ : این بند صرفا مربوط به داوطلبانی است که به صورت غیر رسمی در یکی از واحد های تابعه وزارت بهداشت مشغول به خدمت هستند . این داوطلبان که به یکی از انحاء قراردادی کار معین یا قراردادی کارگری و یا شرکتی در واحد های تابعه وزارت بهداشت شاغل می باشند می بایست حسب مورد وصعیت خود را در بندهای ۱۶-۱، ۱۶-۲ ، ۱۶-۳ ، ۱۶-۳ ، ۱۶-۴ با درج عنوان دانشگاه ه محل خدمت و سابقه خدمت مشخص نمایند (میزان سابقه خدمت دوطلب اضافه خواهد شد)
۱۴ – در ردیف ۱۷ : داوطلبانی که قبلا سابقه اشتغال(به صورت غیر رسمی ) در یکی از واحد های تابعه وزارت بهداشت را به صورت قراردادی کار معین و یا قرارداد کارگری و یا شرکتی دارند می بایست این موضوع را با درج عنوان دانشگاه محل خدمت و سابقه خدمت مشخص نمایند(میزان سابقه خدمت به حداکثر سن داوطلب اضافه خواهد شد)
۱۵ – در ردیف ۱۸ : داوطلب معلول عادی می بایست این بند را علامتگذاری نماید
۶ – در ردیف ۱۹ : داوطلب می بایست آخرین مقطع تحصیلی خودرا با توجه به شغل مورد در خواست در این بند علامتگذاری نماید (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
۱۷ – در ردیف ۲۰ : داوطلب می بایست عنوان رشته تحصیلی خود را با توجه به جدول شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما مندرج در صفحات ۲۵ لغایت ۲۶۹ مشخص و در این محل درج نماید
۱۸ – در دریف ۲۱ : داوطلب باید دانشگاه یا موسسه محل اخذ مدرک تحصیلی خود را در این محل درج نماید
۱۹ – در دریف ۲۲ : داوطلب می بایست تاریخ فارغ التحصیلی خود را در این قسمت درج نماید
۲۰ – در ردیف۲۳ : داوطلب باید معدل آخرین مدرک تحصیلی خود را درج نماید
۲۱ – در ردیف ۲۴ : داوطلب می بایست وضعیت فعلی طرح قانون مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان خود را با عنوان دانشگاه محل خدمت درج نماید (در حال گذراندن طرح/تمدید طرح/پایان طرح/معافیت)
۲۲ – در ردیف ۲۵ : داوطلب می بایست عنوان و کد رشته شغلی خود را با توجه با جدول شماره ۱ مندرج در صفحات ۱۷ لغایت ۲۲ مشخص و در این محل درج نماید
۲۳ – در ردیف ۲۶ : داوطلب می بایست الویت انتخابی (شغل محل) خود را در این محل بر اساس جداول شغل محل های مندرج در دفترچه درج نماید
۲۴ – در دریف ۲۷ : داوطلب می بایست بومی بودن و یا غیر بومی بودن خود (برای شغل محل مورد درخواست) مشخص نماید . در صورت بومی بودن نوع بومی خود را بر اساس مندرجات صفحه ۱۳ دفترچه علامتگذاری نماید
۲۵ – د ر ردیف ۲۸ : داوطلب می بایست در صورت داشتن شرایط احراز لازم آمادگی خود را برای شغل محل هایی که در آزمون تکمیل ظرفیت نشده اند بنا به تشخیص و نیاز دانشگاه ذیربط مشخص نماید
۲۶ – در ردیف های ۲۹ و ۳۰ : داوطلب می بایست کد و نام استان و شهرستان محل اقامت خود را جهت تعیین حوزه امتحانی با توجه به جدول شماره ۲ مندرح در صفحه ۲۳ مشخص و در این محل درج نماید
۲۷ – در دریف های ۳۱ و ۳۲ : داوطلب باید آدرس کامل محل سکونت و کد پستی ده رقمی خود را درج نماید
۲۸ – در ردیف های ۳۳ و ۳۴ و ۳۵ : داوطلب شماره تلفن ثابت با کد شهر و شماره تلفن همراه خود و یک شماره جهت تماس ضروری را در محل مربوط درج نماید
۲۹ – در ردیف ۳۶ : داوطلب متقاضی می تواند آدرس پست الکترونیکی خود را درج نماید

تذکر مهم : دوطلبان می بایست در انتخاب کد شغل محل به نام شغل ، محل خدمت ، جنس و ظرفیت پذیرش و شرایط احراز توجه نماید

۵- زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

زمان برگزاری آزمون برای کلیه رشته های شغلی (بجز رشته های شغلی پزشک متخصص) در روز جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۰۱ برگزار خواهد شد. کارت شرکت در آزمون برای این داوطلبان از روز سه شنبه مورخ ۹۶/۹/۲۸ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

تبصره : زمان برگزاری آزمون برای رشته‌های شغلی پزشک متخصص شامل کد رشته‌های شغلی (۲۵۵۳، ۳۰۱۵، ۲۵۵۴، ۳۰۲۲، ۲۵۵۵، ۳۰۱۲، ۲۵۵۶، ۳۰۱۸، ۳۳۸۸، ۲۵۵۸، ۳۰۰۷، ۲۵۶۳، ۳۳۸۳، ۲۵۶۵، ۳۳۸۷، ۳۰۰۶، ۳۰۰۸، ۳۰۱۴، ۳۰۱۷، ۳۳۸۶، ۳۰۲۰، ۳۰۲۱، ۳۰۲۳، ۳۳۸۲، ۳۳۵۶، ۳۳۶۵، ۳۳۷۴، ۳۳۹۱، ۳۳۷۶، ۳۳۸۴، ۳۳۸۵، ۳۳۸۹ و۳۳۹۰) در روز جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۲۲ برگزار خواهد شد. کارت شرکت در آزمون برای این داوطلبان از روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۲۰ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

آزمونهای فوق در تهران و با توجه و آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها و برخی از شهرستانها برگوار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحامی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی میباشد که در تقاضانامه درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگواری آزمون ورروی کارت شرکت درآزمون درج و و هنگام پرینت کارت و آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون و منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط دانشگاههای مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تذکر بسیار مهم در خصوص تغییر اطلاعات ثبت نامی:

با توجه به اینکه اعلام نتیجه اولیه (معرفی افراد برای بررسی مدارک) بر اساس اطلاعات ثبت نامی (خوداظهاری) داوطلبان و امتیازات و سهمیه های قانونی انتخاب شده توسط آنان صورت میگیرد و به دلیل اینکه در هنگام بررسی مدارک هرگونه تغییر در اطلاعات وارد شده به نحوی که منجر به بهره مندی داوطلب از اولویت یا امتیاز مربوطه گردد، کل فرآیند اعلام نتیجه را با اختلال موجه می سازد، لذا لازم است ورود اطلاعات مذکور (انتخاب اولویت بومی، وضعیت ایثارگری، سنوات خدمت قراردادی و شرکتی) در فرم تقاضانامه ثبت نام (به خصوص اگر در کافی نت صورت می گیرد) با دقت و صداقت صورت گیرد چرا که با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، امکان اصلاح اطلاعات مذکور در هنگام بررسی مدارک به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد و داوطلب حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت. لازم به ذکر است آخرین فرصت ویرایش مشخصات ثبت نامی افراد (به جز شغل محل انتخابی) در زمان پرینت کارت ورود به جلسه خواهد بود.

۶- مواد آزمون کتبی:

به هر یک از داوطلبان یک دفترچه سوال عمومی و یک دفترچه سوال اختصاصی داده خواهد شد.

کلیه دروس آزمون عمومی و اختصاصی بصورت چهار گزینه ای با ضریب یک (۱) برای سوالات حیطه عمومی و ضریب دو (۲) برای سوالات حیطه تخصصی طراحی خواهد شد. ضمناً به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.

مواد آزمون عمومی به شرح زیر تعیین می شود:
۱- فناوری اطلاعات (مهارت های هفت گانه ICDL)
۲- ریاضی و آمار مقدماتی
۳- زبان و ادبیات فارسی
۴- معارف اسلامی
۵- زبان انگلیسی- عمومی
۶- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
۷- هوش و توانمندی های عمومی

 

 

تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانونی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

مواد آزمون تخصصی:

سوال های حیطه های تخصصی آزمون با توجه به دانش و مهارت های تخصصی متناسب با رشته های شغلی، بر اساس مواد آزمون مندرج در جدول شماره ۱ صفحات ۱۷ تا ۲۲ مشخص خواهد شد.

۷- نحوه پذیرش داوطلبان و اعلام نتیجه:

اعلام نتایج ، تعیین حد نصاب و انتخاب افراد در هر یک از کد رشته محلهای آزمون استخدامی براساس دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مصوب هیات امناء دانشگاه های علوم پزشکی به ترتیب زیر صورت خواهد گرفت :
۱- محاسبه نمره کل اولیه داوطلبان (مجموع نمرات عمومی و اختصاصی)این نمره ملاک تعیین حد نصاب خواهد بود.
۲- تعیین حد نصاب نمره علمی لازم : شرط لازم (و نه کافی) برای اعمال امتیازات و سهمیه قانونی و انتخاب داوطلبان جهت معرفی به دانشگاه به منظور بررسی مدارک، بر مبنای کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین امتیاز سه نفر دارای بالاترین نمره آزمون در هر یک از مشاغل هر دانشگاه میباشد که به روش زیر تعیین میگردد

حد نصاب = ۵۰ درصد * میانگین نمره کل اولیه سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر شغل هر دانشگاه

تبصره – در صورت عدم تامین نیروهای مورد نیاز در یک رشته شغلی، ممکن است حسب نظر دانشگاه مربوطه حد نصاب نمره آزمون تا تکمیل ظرفیت کاهش داده شود.
۳- ارائه کارنامه اولیه به کلیه داوطلبان سازمان سنجش صرفا جهت اطلاع از وضعیت نمره ها و کسب یا عدم کسب حد نصاب
۴- اعمال امتیازات، الویت ها، سهمیه های قانونی توسط دانشگاه مربوطه و محاسبه نمره کل نهایی و اعلام فهرست پذیرفته شدگان مرحله اول بر اساس نمره فضلی حداکثر یک و نیم برابر ظرفیت در مشاغل بدون مصاحبه و سه برابر در مشاغل دارای مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه
توجه : نمره کل نهایی از مجموع نمره کل اولیه و امتیاز سنوات قراردادی و شرکتی به دست می آید.
۵- دعوت از مشمولین بند ۴ جهت بررسی مدارک و مستندات استخدامی در زمان مقرر
۶- انطباق سوابق و مدارم و مستندات ارائه شده با خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نام که به تایید (امضا و اثر انگشت) داوطلب رسیده باشد و تایید آن از سوی دانشگاه مربوطه
۷-اعمال امتیازات و سهمیه های تایید شده (بر اساس مدارک و مستندات مثبته)
۸- اعلام نتیجه با توحه به ظرفیت پذیرش در کد رشته محل انتخابی با رعایت موارد زیل :
الف)برای رشته های شغلی که پذیرش آنها “بدون انجام مصاحبه” است صرفا بر اساس نمره کل نهایی آزمون کتبی (با احتساب سهمیه ها و ضرایب مربوطه).
ب)برای رشته های شغلی که شیوه پذیرش آنها “با انجام مصاحبه” است بر اساس هفتاد درصد (۷۰%) نمره کل آزمون کتبی (پس از احتساب سهمیه ضرایب مربوطه)و سی درصد (نمره مصاحبه ).
ج)معرفی افراد به گزینش، (در صورت داشتن مصاحبه پس از انجام مصاحبه) به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش، به ترتیب نمره کل نهایی.

۸- مصاحبه:

۸-۱ -از داوطلبان شغل محل های دارای مصاحبه ( که شامل رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی و چند شغل محل دیگر می باشدکه در قسمت توضیحات ذیل رشته محل های انتخابی دانشگاه مربوطه مشخص گردیده است)، پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کتبی، به میزان یه برابر ظرفیت محل شغل، به ترتیب نمره فضلی (پس از اعمال امتیازات و سهمیه های قانونی از جمله امتیازات قراردادی و اولیت بومی)برای بررسی مدارک دعوت به عمل خواهد آمد و در صورت تایید مدارک، برای انجام مصاحبه اقدام خواهد شد.

۸-۲ – مصاحبه رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی به شرح زیر خواهد بود :
۸-۲-۱- رشته شغلی کاردان و کارشناس فوریت های پزشکی
-سنجش قد و BMI( شاخص توده بدنی): ارزیابی شرایط فیزیکی افراد از لحاظ قد و تناسب قد و وزن
-سنجش وضعیت و آمادگی جسمانی: ارزیابی قدرت بدنی و چابکی و توانایی، مدیریت زمان داوطلبان)
۸-۲-۲ -رشته های شغلی کارشناس ارتباطات و عملیات(پرستار) و اپراتور ۱۱۵
-مصاحبه تخصصی: ارزیابی دانش تخصصی، اطاعات شهرشناسی، و سرعت عمل و مهارت در تایپ
-تسلط به زبان و لهجه رایج منطقه
۸-۲-۳-محتوای مصاحبه رشته کارشناس ارتباطات و عملیات(پزشک)
-مصاحبه تخصصی: ارزیابی دانش تخصصی
۸-۳ –نوع و محتوای مصاحبه سایر شغل محل های دارای مصاحبه بر اساس نظر دانشگاه ذیربط خواهد بود.

۹- امتیازات و سهمیه‌های قانونی و نحوه اعمال آنها:

الف) سهمیه ایثارگران

بر اساس ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، در هر آزمون استخدامی، ابتدا از کل مجوز تخصیص یافته به هر دانشگاه سی (۳۰) درصد برای پذیرش ایثارگران اختصاص می‌یابد. از ۳۰ درصد فوق‌الذکر، ۲۵ درصد مربوط به مشمولین بند ۱-۷ (تعاریف) و ۵ درصد سهمیه باقیمانده نیز مربوط به مشمولین بند ۱-۸ (تعاریف) می‌باشد.

الف-۱) سهمیه ۲۵% ایثارگری:

با توجه به معاف بودن مشمولین سهمیه استخدامی ۲۵ درصد ایثارگران (به استثناء خواهر و برادر شهید) از شرکت در آزمون‌های استخدامی، بر اساس هماهنگی‌های بعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشمولین سهمیه مذکور تا حد امکان قبل از انتشار آگهی از سوی بنیاد شهید استاد مربوطه به دانشگاه ذیربط معرفی گردیده و مراحل استخدامی آنها طی گردیده است. لازم به ذکر است در صورتیکه سقف سهمیه ۲۵% دانشگاه تکمیل نگردیده باشد، مابقی سهمیه در جدول رشته محل‌ها مشخص شده است (نوع سهمیه، «آزاد / ایثارگر» درج شده است) که در این صورت ایثارگران مکلفند جهت بهره‌مندی از سهمیه مذکور در رشته‌ محل‌های مربوطه شرکت نمایند و در بین خود به رقابت بپردازند.
در فرایند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصد که در زمان مقرر در آزمون شرکت کرده‌اند، علاوه بر نمره مکتسبه، اولویت‌های مندرج در قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران ملاک عمل خواهد بود (بر اساس ضرایب اعلام شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران).

الف-۲) سهمیه ۵% ایثارگری:

استخدام سهمیه ۵ درصد صرفاً از طریق شرکت در آزمون استخدامی انجام می‌پذیرد.
مشمولین این سهمیه به شرط دارا بودن از شرایط مندرج در آگهی و کسب حدنصاب لازم، از طریق رقابت با کلیه مشمولین این سهمیه در دانشگاه (به ترتیب نمره مکتسبه)، از حداکثر پنج درصد (%۵) کل مجوزهای هر دانشگاه برخوردار خواهند بود. لازم به ذکر است رزمندگان در صورت ثبت‌نام و شرکت در آزمون استخدامی و داشتن شرایط احراز لازم از شرط حدنصاب در آزمون معاف می‌باشند (در حد سهمیه تعیین شده). رعایت شرط سنی، معدل، جنسیت، مقطع و مدرک تحصیلی، شرایط احراز و سایر شرایط مندرج در آگهی برای سایر مشمولین این سهمیه جهت ثبت‌نام و شرکت در آزمون الزامی است.
سهمیه ۵ درصد ایثارگران صرفاً در مشاغلی اعمال می‌گردد که ظرفیت پذیرش آن‌ها بیش از یک نفر باشد (در مشاغل با یک نفر ظرفیت، سهمیه مذکور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفاً بر اساس نمرات مکتسبه خواهد پذیرفت).

تذکرات بسیار مهم در خصوص ایثارگران:

برای مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران (به استثناء خواهر و برادر شهید) صرفاً رعایت شرط سن، شرط حداقل معدل و همچنین کسب حدنصاب نمره آزمون الزامی نمی‌باشد. بدیهی است سایر شرایط اختصاصی درج شده در آگهی لازم‌الرعایه خواهد بود.
داوطلبان مشمول سهمیه ۲۵ درصد ایثارگری در صورتی که متقاضی استفاده از سهمیه استخدامی مربوطه می‌باشند بایستی در رشته محل‌هایی شرکت کنند که برای داوطلب «صرفاً آزاد» در نظر گرفته نشده است. لذا در صورت شرکت این دسته از داوطلبان در رشته محل‌های مذکور، این افراد بعنوان داوطلب آزاد تلقی شده و حق هیچ‌گونه اعتراض نخواهند داشت و ضمن الزام به رعایت سایر شرایط و اولویت‌های آگهی استخدامی (از جمله اولویت بومی و کسب حدنصاب)، صرفاً از معافیت شرط حداقل معدل و حداکثر سن بهره‌مند خواهند شد.
درصورت شرکت ایثارگرانی که حسب ضوابط جاری بنیاد شهید استان در شمول سهمیه‌ استخدامی ۲۵ درصد قرار نگرفته‌اند (شاغل و دانشجو)، و همچنین استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی ایثارگران (اعم از ۲۵ درصد و ۵ درصد) از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد صورت می‌پذیرد که در این صورت رعایت اولویت بومی و کسب حدنصاب الزامی خواهد بود.
مشمولین سهمیه ۲۵ درصد مجاز به بهره‌مندی از سهمیه استخدامی ۵ درصد و یا بالعکس نمی‌باشند. به عبارت دیگر، هر داوطلب می‌تواند در هنگام ثبت‌نام در صورت مشمول بودن، صرفاً یکی از سهمیه‌های مشخص شده را انتخاب نماید که قابل تغییر در هنگام بررسی مدارک نیز نخواهد بود.
به استناد تبصره ۲ قانون اصلاح بند “و” ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه و اصلاحیه بعدی آن خواهران و برادران شهداء معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران (علیرغم اینکه در سهمیه استخدامی ۲۵% قرار دارند) بایستی در آزمون استخدامی شرکت و کلیه مقررات مندرج در آگهی استخدامی (اعم از سن، معدل، جنسیت، مدرک تحصیلی و …) را رعایت نمایند.
کلیه مشمولین سهمیه ۲۵ درصد (اعم از جانبازان و خانواده محترم شهداء) حتی در صورت داشتن کارت شناسایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران، ملزم به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد استان می‌باشند.
به تمامی ایثارگران مشمول سهمیه استخدامی ۲۵ درصد ایثارگران توصیه می‌شود برای حصول اطمینان از امکان بهره‌مندی خود از سهمیه استخدامی مذکور، قبل از ثبت‌نام با بنیاد شهید و امور ایثارگران محل تشکیل پرونده خود تماس و نسبت به مشخص شدن وضعیت شغلی و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمایند.
فرزندان (شهید، جانباز بیشت و پنج درصد (%۲۵) و بالاتر، آزاده، اسیر و مفقودالاثر) بازنشسته مراکز تابعه دانشگاه / دانشکده نیز مشمول بند فوق هستند.

ب) سهمیه معلولین عادی

– معلولین عادی( با ارایه معرفی نامه از بهریستی) به شرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی و کسب حد نصاب لازم، از
طریق رقابت با کلیه داوطلبان معلول و ترتیب نمره مکتسبه ، از حداکثر سه درصد (۳% ) کل مجوزهای هر دانشگاه برخوردار
خواهند بود (مشروط به داشتن سلامت جسمی و روانی لازم برای ایفای شغل مورد نظر)
– معلولین محترم میبایست توانایی انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند و در صورت عدم تایید توانایی معلولین
توسط دانشگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک یا در مرحله معاینات توسط طب کار، مرجع رسیدگی و اعتراض داوطلب
معلول، شورای پزشکی علوم پزشکی استان مربوطه محل خدمت میباشد.
– معلولین مشمول سهمیه ۳ درصد جهت استفاده از سهمیه مختص خود، میبایستی در زمان انتخاب شغل، مشاغلی را
انتخاب نمایند که تعداد مورد نیاز ظرفیت آن مشاغل بیش از یک نفر باشد .(در مشاغل با یک نفر ظرفیت، سهمیه مذکور
لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفاً بر اساس نمرات مکتسبه صورت خواهد پذیرفت).

پ) سهمیه آزاد

کلیه سهمیه استخدامی هر دانشگاه پس از کسر سهمیه های استخدامی ایثارگران( مندرج در بند الف) و معلولین عادی (مندرج در بند ب)، و داوطلبان بومی “شهرستان” درصورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی و کسب حدنصاب نمره، و ترتیب نمره فضلی، اختصاص خواهد یافت. در صورتی که ظرفیت مورد نیاز هر یک از رشت های شغلی مندرج در آگهی استخدام از بین داوطلبان بومی شهرستان، تکمیل نگردد، پذیرش بقیه افراد تا تکمیل ظرفیت از بین داوطلبان با الویت “بومی استان” و سپس داوطلبان “غیر بومی” همان رشت شغلی و ترتیب نمره فضلی صورت می پذیرد.

تبصره: در مواردی که رشت مورد تقاضا، در “روستا” می باشد سهمیه استخدامی، پس از کسر سهمیه های قانونی فوق الذکر،در ابتدا به بومی روستای مورد مظر (دارای یکی از شرایط چهارگانه بومی مندرج در ذیل) در صورت کسب نصاب نمره و در صورت عدم تکمیل ظرفیت و ترتیب، به بومی “شهرستان” ذیربط، و بومی “استان” و فرد غیر بومی اختصاص می یابد. که در این صورت داوطلبان بومی روستای مورد تقاضا برای استخدام، بایستی گزینه مورد نظر را در تقاضانامه ثبت نام انتخاب نمایند.

شرایط بومی بودن: افرادی که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند، حسب مورد داوطلب بومی “شهرستان” یا بومی

“استان” تلقی میگردند.

بومی شهرستان:

۱ -شهرستان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان رشت محل یکی باشد.
۲ -همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح(اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهرستان محل
خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهرستان رشته محل یکی باشد.
۳ -داوطلب حداقل چهار (۴ )سال از سنوات تحصیلی(ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی) را به صورت متوالی یا
متناوب در شهرستان رشت محل طی کرده باشد.
۴ -داوطلب، پدر، مادر ویا همسرداوطلب حداقل چهار(۴ )سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان رشته محل را داشته باشند.

بومی استان:

۱ -استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با استان رشته محل یکی باشد.
۲ – همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح(اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که استان محل
خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با استان رشته محل یکی باشد.
۳ – داوطلب حداقل چهار (۴ )سال از سنوات تحصیلی(ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی) را به صورت متوالی یا متناوب در استان شغل محل طی کرده باشد.
۴ -داوطلب، پدر، مادر ویا همسرداوطلب حداقل چهار(۴ )سال سابقه پرداخت حق بیمه در استان رشته محل را داشته باشند.

تذکرات مهم در خصوص اولویت بومی:

– داوطلبان در صورتی می توانند از شرایط بومی اعلام شده برای والدین و همسر خود ( موضوع بندهای ۲ و۴ موارد بومی شهرستانو وبومی استان ) استفاده نمایند که زمان تحقق موضوع ( اشتغال ،بازنشستگی یا پرداخت حق بیمه ) مربوط به تاریخ تولد و اردواج داوطلبان باشد.
– پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده در بندهای مورد اشاره صرفا توسط یکی از موارد یا پدر یا مادر یا همسر قابل احتساب است.
– در خصوص بندهای (۴) شرایط (بومی شهرستان) و بومی استان ،احتساب سنوات پرداخت بیمه صرفا به پرداخت هایی که در قبال اشتغال فرد صورت گرفت باشد.لحاظ خواهد شد. ( پرداخت بیمه روستایی،بیمه در قبال خدمات درمانی، بیمه دوران سربازی و … مورد قبول نمی باشد)
– ضمنا در خصوص بند ۴ شرایط (بومی شهرستان) شهرستان محل خدمت (کارگاه) که بیمه بابت آن پرداخت شده است ملاک عمل می باشد( نه شهرستان صادر کننده گواهی پرداخت حق بیمه).
– در خصوص بند (۲) موارد (بومی شهرستان) و (بومی استان)،محلی که فرد در آن بازنشسته شده است ملاک عمل می باشد.(نه محل انتقال مستمری بازنشستگی).
– مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن،تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می باشد .
– کلیه داوطلبان مشمول شرایط بومی ،لازم است در صورت قرار گرفتن در فهرست دعوت شدگان به بررسی مدارک ،مستندات و مدارک بومی بودن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز در زمان بررسی مدارک که متعاقباً از سوی دانشگاه استخدام کننده اعلام خواهد شد،ارائه نمایند.

ارائه یک مثال برای وضعیت بومی:

e-estekhdam-boomi-768x209

آزمون استخدامی برای بیمارستان شهر سعادت شهر از توابع شهرستان پاسارگاد در استان فارس میباشد. داوطلب در صورتی که مشمول یکی از بندهای چهارگانه گزینه “شهرستان” باشد مثال حداقل چهار(۴ )سال سابقه پرداخت حق بیمه دریکی از شهرهای سعادت شهر و مادر سلیمان و یا دهستانهای زیر مجموع آنها را داشت باشد که همگی از توابع شهرستان پاسارگاد میباشند، برای محل مورد تقاضا “بومی شهرستان” تلقی خواهد شد. لیکن چنانچه داوطلبی دارای یکی از ویژگیهای چهارگانه گزینه “استان” باشد مثال محل تولد ایشان، شهرستان خرم بید (یکی دیگر از شهرستانهای استان فارس) باشد، برای شغل محل مذکور، “بومی استان” محسوب می شود.
قابل توجه: در مواردی که محل مورد تقاضا(روستا) می باشد سهمیه استخدامی پس از کسر سهمیه های قانونی فوق الذکر در ابتدا به بومی روستای مورد نظر و در صورت عدم تکمیل ظرفیت به ترتیب به بومی شهرستان ذیربط،استان و فرد غیر بومی اختصاص می یابد. به طور مثال: آزمون برای مرکز بهداشتی درمانی روستای کمین از توابع شهرستان پاسارگاد می باشد،در اینجا اولویت پذیرش با داوطلب مشمول یکی از شروط چهارگانه بومی برای روستای کمین می باشد،در صورت عدم وجود داوطلب واجد شرایط بومی روستای مورد تقاضا،ظرفیت مورد درخواست از بومی شهرستان و سپس استان و در نهایت غیربومی تکمیل می گردد.

ت) امتیاز کارکنان شاغل غیررسمی

– به نمره مکتبسه کارکنان قراردادی کار معین موسسه یا سایر موسسات تابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (که خدمت آنان تا انتشار آگهی استخدام تداوم داشته باشد) صرفا در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی و کسب حد نصاب آزمون،به ازای هر سال سابقه خدمت در هریک از دانشگاه ها و موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی،دو (۲) درصد و حداکثر تا بیست (۲۰) درصد نمره کل،در آزمون کتبی اضافه خواهد شد.
– به نمره مکتسبه کارکنان شرکتی شاغل در مشاغل تخصصی موسسه یا سایر موسسات تابعه وزارت متبوع (که از طریق فراخوان و در فضای رقابتی وارد دانشگاه شده باشند و خدمت آنان تا انتشار آگهی استخدام تداوم داشته باشد) صرفا در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی و کسب حد نصاب آزمون به ازاء هرسال تجربه مربوط و مشابه با شغل مورد درخواست در دانشگاه ها و موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،دو (۲) درصد و حداکثر تا بیست (۲۰) درصد نمره کا ،در آزمون کتبی اضافه خواهد شد.
تذکر مهم: به سنوات خدمت(یا تجربه مربوط و مشابه) در قالب قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) و یا خدمت در سایر دستگاه های دولتی یا بخش خصوصی امتیازی تعلق نمی گیرد.

تذکرات و توصیه های کلی:
– داوطلبان بایستی به مبنای تاریخ های اشاره شده در آگهی توجه کافی داشته باشند.لازم به ذکر است ملاک عمل برای تاریخ گواهی فراغت از تحصیل ،معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه،تاریخ شروع به طرح (جهت افرادی که در دوران طرح اجباری می باشند)، پایان طرح (جهت متقاضیان استخدام در سایر دانشگاه ها )و انصراف از استخدام پیمانی در سایر دستگاه ها آخرین روز ثبت نام می باشد و ملاک محاسبه سن اولین روز ثبت نام می باشد همچنین انصراف از انصراف از تحصیل در مقطع بالاتر می بایست تا زمان بررسی مدارک صورت گیرد.
– مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده و یا هرگونه مغایرت بین اطلاعاتی که داوطلب در زمان تکمیل تقاضانامه ثبت نام به سازمان سنجش اعلام می نماید با مستنداتی که در اعلام نتیجه اولیه و بررسی مدارک ارائه خواهد شد بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون ،اعلام نتایج اولیه،مصاحبه و حتی در صورت پذیرش نهایی محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا وقعیتی را کتمان نموده است،به این ترتیب از امتیاز مربوطه محروم و چنانچه فاقد شرایط مندرج در آگهی است،از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدورحکم استخدامی،حکم مزبور لغو و بلااثر می شود و داوطلب حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.
– داوطلبان صرفا در صورتی می تواننددر این آزمون ثبت نام نمایند که عنوان مقطع تحصیلی ،رشته تحصیلی و یا گرایش رشته تحصیلی آنان به طور کامل و مشخص در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد ( مطابق با جدول شغل محلها در صفحات ۲۵ لغایت ۲۶۹) لذا داوطلبان فاقد شرایط تحصلی مندرج در آگهی از ثبت نام جدا خودداری نمایید.بدیهی است در هر مرحله از فرآیند جذب و بگارگیری مشخص گردد که مقطع تحصیلی،رشته تحصیلی و یا گرایش تحصیلی و یا گرایش تحصیلی آن ها با شرایط ذکر شده در آگهی منطبق نیست و دارای پسوند کمتر و یا بیشتر از آنچه در آگهی است می باشد،از سایر مراحل استخدام حذف خواهند شد.
– دارا بودن شرط معدل یا گواهی کسب مهارت های هفت گانه (ICDL)، تابع شرایط اختصاصی هر دانشگاه بوده و در قسمت (توضیحات) جدول رشته های شغلی مورد نیاز درج گردیده است.
– استخراج فهرست افراد دارای حدنصاب صرفا بر اساس میانگین نمره کل عمومی و اختصاصی خواهد بود و در این مرحله،سهمیه ها و یا امتیازات اعمال نخواهد شد. به عبارت دیگر اولویت بومی و امتیاز کارکنان قراردادی و شرکتی (برای استخراج فهرست اسامی حداکثر تا ۱.۵ برابر) صرفا برای داوطلبانی اعمال خواهد شد که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند.پس از تعیین حدنصاب،داوطلبان فاقد حدنصاب از سایر حذف و کارنامه آزمون جهت اطلاع آنها صادر خواهد شد.کارنامه اولیه صادر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور،صرفا جهت اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون از وضعیت علمی (نمرات مکتسبه) آنان می باشد و فاقد هرگونه ارزش قانونی دیگری از جمله استخدام می باشد.
– امتیاز مکتسبه داوطلبان صرفا بر اساس اطلاعات خود اظهاری آنهاست و نتیجه نهایی پس از احتساب،انطباق و اعمال مستندات کلیه افراد با امتیازات و سهمیه های قانونی اعلام خواهد گردید.
– برگزاری آزمون به صورت متمرکز می باش و صدور کارنامه اولیه از طریق درگاه آزمون های استخدامی سنجش صورت خواهد گرفت.داوطلبان پس از ۱۰ روز فرصت خواهند داشت اعتراضات احتمالی خود را در خصوص نمرات علمی کسب شده از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مستقر در سایت سازمان سنجش ثبت و پیگیری نمایند.اعلام نتایج،غیرمتمرکز بوده و پس از اعمال سهمیه ها و امتیازات و بررسی و تایید مدارک از طریق وب سایت دانشگاه مربوطه،صورت خواهد گرفت.انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش میسر می باشد که اسامی آنان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
– داوطلبان پس از اعلام نتیجه (قبل از معرفی پذیرفته شدگان به گزینش)،حداکثر تا ۲۰ روز مهلت دارند اعتراضات احتمالی خود را در خصوص نحوه بررسی مدارک و اعمال سهمیه ها و امتیازات کتبا به دانشگاه ذیربط تسلیم نموده و پیگیری نمایند.
– عدم مراجعه داوطلب در زمان مقرر ( تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه) برای بررسی مدارک و یا مصاحبه و غیره، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام می باشد داوطلب حق اعتراض نخواهند داشت.
– از پذیرفته شدگان نهایی،تعهد محضری جهت اشتغال به مدت حداقل ۵ و حداکثر ۱۰ سال در شغل محل مورد تقاضا اخذ می گردد که مدت آن تابع شرایط اختصاصی هر دانشگاه بوده و در قسمت توضیحات جدول رشته های شغلی مورد نیاز درج گردیده است. لازم به ذکر است در صورت عدم اجرای تعهد و انصراف از خدمت ،حکم استخدامی آنان لغو و از وجود افراد ذخیره استفاده می شود.

کاربران عزیز توجه داشته باشید رشته ها و استانهای مورد نیاز و … در دفترچه راهنما قید شده است لطفا دفترچه را دانلود و به دقت مطالعه نمایید

 

دانلود دفترچه

...

تعداد صفحات : 30

آگهي
2
3
درباره ما
Profile Pic
توجه: ماباهم يك سايت اطلاع رساني مي باشد و هيچ گونه مسئوليتي در قبال صحت و سقم لينك هايي كه در آن درج مي شود ندارد لذا لازم است در مواردي كه نياز به استفاده از كارت هاي بانكي يا ارسال مشخصات يا مدارك باشد كاربر به شخصه از صحت و سلامت سايت مورد نظر اطمينان حاصل كند. با تشكر
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • ثبت نام صندوق مكانيزه فروش

 • آخرين خبرهاي استخدامي

 • سلامت و پزشكي

 • حقوق و دستمزد و فيش حقوقي

 • استخدام آموزش و پرورش
 • سايت ثبت نام وام ازدواج

 • پيگيري مرسوله و نامه و بسته پستي
 • امريه خدمت سربازي

 • هنر و فرهنگ

 • آخرين اخبار اجتماعي

 • ثبت نام طرح ضيافت (سلام پرس)

 • خدمات اينترنتي كدپستي
 • پيگيري كارت سوخت و سهميه بنزين

 • خدمات مربوط به كارت ملي و كارت ملي هوشمند

 • سایت ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی

 • دريافت فيش حقوق
 • نتايج آزمون استعدادهاي درخشان و مدارس نمونه دولتي

 • پرداخت هزینه صدور گواهی نامه فني حرفه اي

 • سایت سامانه گلستان پیام نور

 • دانستني ها

 • شرایط صدور کارت بازرگانی

 • شرایط و نحوه دریافت مستمری بیمه عمر بازنشستگان تأمین اجتماعی

 • شناسه شبای بانکی

 • ثبت نام كتابهاي درسي

 • علم و فناوري

 • انتخاب رشته

 • ليزينگ خودرو

 • قوانين چك برگشتي

 • بورس و فرابورس

 • شرايط و قوانين دريافت بيمه بيكاري

 • رزرو و خريد اينترنتي بليط قطار اتوبوس هواپيما
 • دریافت مانده حساب و موجودی کارت بانکی

 • ثبت نام براي دريافت وام ازدواج و شرايط و قوانين آن

 • تاريخ واريز يارانه

 • اخبار خريد خدمت سربازي

 • سايت سوابق تحصيلي

 • سایت مشاهده پیگیری و ثبت نام سهام عدالت

 • كارت اعتباري خريد كالاي ايراني

 • استخدام تامین اجتماعی

 • تقويم سال 1395

 • پرداخت اينترنتي قبض جريمه ماشين

 • سامانه اسكان فرهنگيان

 • پرداخت اينترنتي قبض بيمه تامين اجتماعي

 • ثبت نام کارت اعتباری خرید کالای ایرانی بانك صادرات

 • سایت جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

 • بیمه بیکاری

 • داستان کوتاه

 • بيمه كارگران ساختماني

 • استعلام صورتحساب سهام عدالت با کد ملی

 • سايت سامانه آرد كشور

 • مقالات و مطالب حقوقی

 • سايت نوبت دهي بيمارستان و درمانگاه ها

 • همسريابي، صيغه و ازدواج موقت

 • واريز سود سهام عدالت

 • ثبت شماره شبا براي سهام عدالت جهت واريز سود

 • عوارض خروج از كشور

 • اينترنت رايگان، اينترنت مجاني

 • پرداخت قبض

 • ثبت و پيگيري شكايت در ديوان عدالت اداري

 • صندوق بازنشستگي كشوري

 • عیدی و حقوق کارمندان

 • وام مسكن و بانك مسكن

 • ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد
  سامانه ثبت نام براي وام ازدواج
  تازه هاي وام ازدواج
  آمار سایت
 • کل مطالب : 294
 • کل نظرات : 218
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 1351
 • آی پی امروز : 67
 • آی پی دیروز : 636
 • بازدید امروز : 553
 • باردید دیروز : 4,725
 • گوگل امروز : 33
 • گوگل دیروز : 246
 • بازدید هفته : 5,278
 • بازدید ماه : 62,074
 • بازدید سال : 495,865
 • بازدید کلی : 4,693,482